Trwa ładowanie...

"Dajcie nam spokój!" Polacy zmiażdżyli posłów, którzy pojechali za nimi nad morze

"Cały rok ciężko pracujesz, a jak już uciekniesz na plażę to ganiają cię z konstytucją. Litości! Dajcie nam spokój - piszą internauci. To ich odpowiedź na pomysł posłów Platformy Obywatelskiej, którzy w Rowach (woj. pomorskie), postanowili dyskutować z plażowiczami o demokracji w Polsce.

Share
"Dajcie nam spokój!" Polacy zmiażdżyli posłów, którzy pojechali za nimi nad morze
Źródło: twitter.com, Fot: Twitter.com/PlatformaObywatelska
d13m5q5

Na przełomie lipca i sierpnia Platforma Obywatelska planuje zorganizować w sumie cztery wakacyjne wyjazdy nad polskie morze. Pierwsza impreza z cyklu "Wakacje z Europą" odbyła się w sobotę w Rowach. - My chcemy z ludźmi rozmawiać. Wakacje to jest dobry czas, kiedy bardziej na luzie można porozmawiać o edukacji, trójpodziale władzy, konstytucji i demokracji. Dzisiaj są Rowy, pojutrze Kołobrzeg, a w przyszłym tygodniu czeka nas Darłówek i Władysławowo - powiedziała dziennikarzom WP Monika Wielichowska (PO).

Nietypowy pomysł polityków bardzo szybko został jednak obśmiany w sieci. Wielu internautów podkreślało, że politycy "nie mają za grosz taktu ani szacunku dla ludzi, którzy po prostu chcą odpocząć".

Wielu internautów wskazuje też na słabą frekwencję. Chociaż w sobotę pogoda była nieco lepsza niż w poprzednich dniach, frekwencja na wydarzeniu polityków PO nie zachwycała.

W sieci (pod hasztagiem #WakacjeZEuropą) pojawiło wiele memów kpiących z nietrafionego pomysłu polityków. Akcję Platformy Obywatelskiej skomentował nawet poseł PiS Jacek Sasin. – No niech naprawdę PO da trochę spokoju Polakom, którzy chcą przynajmniej przez chwilę wypocząć - zaapelował.

Podczas wydarzenia zorganizowana została też specjalna konferencja prasowa, na której poseł PO Borys Budka odniósł się do decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. Pytany o to, jak powinna wyglądać teraz praca nad projektami i pomysłami prezydenta powiedział, że Andrzej Duda przede wszystkim powinien konsultować się z szerokimi środowiskami". - Musi udowodnić, że te weta były czymś autentycznym, nie tylko rozgrywką na szczytach władzy, ale przede wszystkim chęcią rozmowy z Polakami - ocenił.

d13m5q5

Przypomniał, że opozycja "dała prezydentowi bardzo dobry materiał". Poinformował, że kluby opozycyjne PO, Nowoczesnej i PSL przesłały prezydentowi obywatelski projekt ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, który - jak powiedział - w sposób demokratyczny reguluje wybory do tego organu - Ważne, by nie zamykać się w gabinetach, ważne by nie skupiać się wyłącznie na partyjnych propozycjach, stąd nasz pomysł i propozycja dla prezydenta RP - tłumaczył.

d13m5q5

Podziel się opinią

Share
d13m5q5
d13m5q5
Więcej tematów