Trwa ładowanie...
d3e51an

Czy to pożegnanie Beaty Szydło? Mamy komentarz rzecznika rządu

Od poniedziałkowego wieczoru trwają spekulacje, czy to Mateusz Morawiecki zastąpi premier Beatę szydło na stanowisku szefa rządu. Jeszcze więcej domysłów pojawiło się po opublikowanym po północy tweecie obecnej premier. Zapytaliśmy rzecznika rządu Rafała Bochenka, czy to był pożegnalny wpis szefowej Rady Ministrów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło na stanowisku premiera?
Czy Mateusz Morawiecki zastąpi Beatę Szydło na stanowisku premiera? (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d3e51an

"Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska. Dbająca o rodzinę i wartości, bezpieczna. Wyrosła na fundamencie chrześcijańskim, tolerancyjna i otwarta. Nowoczesna i ambitna. To mój kraj. Przykład dla Europy i świata. Tacy jesteśmy Polacy" – napisała na Twitterze 31 minut po północy Beata Szydło. Dwie godziny po tym, jak media obiegła informacja, że na stanowisku zastąpi ją wicepremier Mateusz Morawiecki.

Zapytaliśmy rzecznika rządu, czy tym wpisem premier żegna się z wyborcami. – To tweet jak tweet – uciął Rafał Bochenek. Czy wicepremier zastąpi Beatę Szydło? – Nic mi nie wiadomo, by taka zmiana miała nastąpić – mówi rzecznik rządu. Kiedy dojdzie do rekonstrukcji rządu? – pytam dalej. – Zadaje mi pani pytania, na które jeszcze nie ma odpowiedzi – odpowiada Bochenek. – Moja praca polega na zadawaniu pytań – mówię. – Nie ma terminu rekonstrukcji – przekonuje rzecznik.

Faktem jest, że Mateusz Morawiecki mimo wczesniejszych zapowiedzi nie poleciał do Brukseli na spotkanie unijnych ministrów finansów. - Rzeczywiście, musiał zostać w kraju z powodu innych ważnych spraw. Nie mogę powiedzieć, czego dotyczą - mówi Wirtualnej Polsce Tomasz Fill, dyrektor departamentu komunikacji Ministerstwa Rozwoju.

W poniedziałek wieczorem kilka redakcji, w tym RMF FM oraz "Rzeczpospolita" podały, że według najnowszych ustaleń PiS premierem ma zostać Mateusz Morawiecki. Spotkanie w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości zakończyło się około godziny 23. Jak podaje pap.pl, w spotkaniu wzięli udział między innymi wicemarszałkowie Sejmu Joachim Brudziński i Ryszard Terlecki, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel (szef okręgu białostockiego), posłowie Janusz Śniadek (szef okręgu pomorskiego - Gdańsk) i Marek Suski (prezes okręgu radomskiego), wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski (prezes okręgu katowickiego), posłanka Jolanta Szczypińska (szefowa okręgu Pomorskiego - Słupsk), a także sekretarz stanu w kancelarii premiera Paweł Szefernaker (szef okręgu w Koszalinie).

d3e51an

Podziel się opinią

Share

d3e51an

d3e51an
Więcej tematów