PolskaCzy KRRIT i Rada Mediów Narodowych wyjaśnią emisję wystąpienia Beaty Szydło? Prosi o to Grzegorz Furgo

Czy KRRIT i Rada Mediów Narodowych wyjaśnią emisję wystąpienia Beaty Szydło? Prosi o to Grzegorz Furgo

Czy KRRIT i Rada Mediów Narodowych wyjaśnią emisję wystąpienia Beaty Szydło? Prosi o to Grzegorz Furgo
Źródło zdjęć: © WP.PL
Radosław Rosiejka
25.07.2017 15:27, aktualizacja: 25.07.2017 15:44

Po wczorajszym jednoczesnym orędziu prezydenta Andrzeja Dudy i wystąpieniu premier Beaty Szydło pojawiły się wątpliwości ws. kolejności emisji przemówień. TVP w przeciwieństwie do TVN-u i Polsatu-u puściła wystąpienie premier jako pierwsze. Wyjaśnień chce poseł PO Grzegorz Furgo.

Po orędziu prezydenta Andrzeja Dudy tę niecodzienną sytuację zauważyło wiele osób, które zadawało pytanie, jak to się stało, że pierwsza osoba w państwie przemawiała po premier Beacie Szydło.

Również poseł PO Grzegorz Furgo zadaje to pytanie. Jednak nie zrobił tego na Twitterze, ale w postaci listów do przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego i przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witolda Kołodziejskiego.

"Zwracam się do Pana z uprzejmą prośbą o wyjaśnienie przyczyn wyemitowania przez Telewizję Polską orędzia Prezydenta RP Andrzeja Dudy jako drugiego w kolejności, zaraz po emisji wystąpienia Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło, w dniu 24 lipca br." – rozpoczyna swój list Grzegorz Furgo.

Ważna nie tylko hierarchia

Poseł PO zwraca uwagę, że zgodnie z hierarchią najważniejszych osób w państwie to przemówienie prezydenta powinno być wyemitowane jako pierwsze. Według Grzegorza Furgo drugą ważną kwestią jest kolejność logiczna wystąpień.

"Premier odnosiła się w swoim wystąpieniu do decyzji prezydenta o zastosowaniu prawa weta, zanim ten zdążył uzasadnić swoją decyzję obywatelom" – pisze polityk.

Według Grzegorza Furgo nie można mówić o przypadku w podjęciu decyzji o emisji wystąpienia premier Beaty Szydło przed orędziem prezydenta Andrzeja Dudy. Jak tłumaczy, najważniejsza była argumentacja Andrzeja Dudy, a dopiero później reakcja rządu na decyzję prezydenta.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (32)
Zobacz także