Trwa ładowanie...

Czy KRRIT i Rada Mediów Narodowych wyjaśnią emisję wystąpienia Beaty Szydło? Prosi o to Grzegorz Furgo

Po wczorajszym jednoczesnym orędziu prezydenta Andrzeja Dudy i wystąpieniu premier Beaty Szydło pojawiły się wątpliwości ws. kolejności emisji przemówień. TVP w przeciwieństwie do TVN-u i Polsatu-u puściła wystąpienie premier jako pierwsze. Wyjaśnień chce poseł PO Grzegorz Furgo.

Share
Czy KRRIT i Rada Mediów Narodowych wyjaśnią emisję wystąpienia Beaty Szydło? Prosi o to Grzegorz Furgo
Źródło: WP.PL
d26uc4w

Po orędziu prezydenta Andrzeja Dudy tę niecodzienną sytuację zauważyło wiele osób, które zadawało pytanie, jak to się stało, że pierwsza osoba w państwie przemawiała po premier Beacie Szydło.

Również poseł PO Grzegorz Furgo zadaje to pytanie. Jednak nie zrobił tego na Twitterze, ale w postaci listów do przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego i przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witolda Kołodziejskiego.

Prezydent vs premier. Dwa orędzia w tym samym czasie

"Zwracam się do Pana z uprzejmą prośbą o wyjaśnienie przyczyn wyemitowania przez Telewizję Polską orędzia Prezydenta RP Andrzeja Dudy jako drugiego w kolejności, zaraz po emisji wystąpienia Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło, w dniu 24 lipca br." – rozpoczyna swój list Grzegorz Furgo.

d26uc4w

Ważna nie tylko hierarchia

Poseł PO zwraca uwagę, że zgodnie z hierarchią najważniejszych osób w państwie to przemówienie prezydenta powinno być wyemitowane jako pierwsze. Według Grzegorza Furgo drugą ważną kwestią jest kolejność logiczna wystąpień.

"Premier odnosiła się w swoim wystąpieniu do decyzji prezydenta o zastosowaniu prawa weta, zanim ten zdążył uzasadnić swoją decyzję obywatelom" – pisze polityk.

Według Grzegorza Furgo nie można mówić o przypadku w podjęciu decyzji o emisji wystąpienia premier Beaty Szydło przed orędziem prezydenta Andrzeja Dudy. Jak tłumaczy, najważniejsza była argumentacja Andrzeja Dudy, a dopiero później reakcja rządu na decyzję prezydenta.

d26uc4w

Podziel się opinią

Share
d26uc4w
d26uc4w
Więcej tematów