Trwa ładowanie...
dolbhta
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Cztery osoby ugodzone rogami w gonitwie byków w Pampelunie

Cztery osoby zostały ugodzone rogami byków, a pięć zostało lekko rannych podczas piątej gonitwy w Pampelunie podczas odbywającej się w tym mieście dorocznej fiesty ku czci świętego Fermina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cztery osoby ugodzone rogami w gonitwie byków w Pampelunie
(PAP/EPA, Fot: Juan Pedro Urdiroz)
dolbhta

Na gonitwę wąskimi uliczkami miasta w północnej Hiszpanii wypuszczanych jest sześć byków, jednak podczas sobotniego biegu jedno ze zwierząt zawróciło do zagrody. Znawcy zauważają, że ostatni taki przypadek miał miejsce w XIX wieku.

Gonitwie przyglądały się tłumy gapiów, ciasno wypełniające wyłożone kocimi łbami uliczki Pampeluny. Biegi weekendowe tradycyjnie przyciągają więcej ciekawskich niż te odbywające się w tygodniu.

Podczas czterech poprzednich gonitw w ramach tegorocznego festiwalu poszkodowanych zostało ponad 20 osób.

dolbhta

Każdego roku tysiące poszukiwaczy mocnych wrażeń, trzymając w dłoniach zwinięte w rulon gazety, wychodzi na ulice Pampeluny, aby na około 850-metrowej trasie uciekać przed bykami. Bieg kończy się na arenie, gdzie zwierzęta czeka niemal pewna śmierć z rąk torreadorów. Wieczorem mięso byków trafia na stół w miejscowych restauracjach.

Tradycja dziewięciodniowej fiesty w Pampelunie sięga XVI wieku. Towarzyszące jej uroczystości i zabawy rozsławił amerykański pisarz Ernest Hemingway w powieści "Słońce też wschodzi".

dolbhta

Podziel się opinią

Share

dolbhta

dolbhta
Więcej tematów