Trwa ładowanie...
11-07-2015 12:45

Cztery osoby ugodzone rogami w gonitwie byków w Pampelunie

Cztery osoby zostały ugodzone rogami byków, a pięć zostało lekko rannych podczas piątej gonitwy w Pampelunie podczas odbywającej się w tym mieście dorocznej fiesty ku czci świętego Fermina.

Cztery osoby ugodzone rogami w gonitwie byków w PampelunieŹródło: PAP/EPA, fot: Juan Pedro Urdiroz
d1qcdyk

Na gonitwę wąskimi uliczkami miasta w północnej Hiszpanii wypuszczanych jest sześć byków, jednak podczas sobotniego biegu jedno ze zwierząt zawróciło do zagrody. Znawcy zauważają, że ostatni taki przypadek miał miejsce w XIX wieku.

Gonitwie przyglądały się tłumy gapiów, ciasno wypełniające wyłożone kocimi łbami uliczki Pampeluny. Biegi weekendowe tradycyjnie przyciągają więcej ciekawskich niż te odbywające się w tygodniu.

Podczas czterech poprzednich gonitw w ramach tegorocznego festiwalu poszkodowanych zostało ponad 20 osób.

d1qcdyk

Każdego roku tysiące poszukiwaczy mocnych wrażeń, trzymając w dłoniach zwinięte w rulon gazety, wychodzi na ulice Pampeluny, aby na około 850-metrowej trasie uciekać przed bykami. Bieg kończy się na arenie, gdzie zwierzęta czeka niemal pewna śmierć z rąk torreadorów. Wieczorem mięso byków trafia na stół w miejscowych restauracjach.

Tradycja dziewięciodniowej fiesty w Pampelunie sięga XVI wieku. Towarzyszące jej uroczystości i zabawy rozsławił amerykański pisarz Ernest Hemingway w powieści "Słońce też wschodzi".

d1qcdyk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qcdyk
Więcej tematów