Trwa ładowanie...

Częstochowa. Wypożyczalnie rowerów ruszą, ale trochę później

Z powodu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa start kolejnego sezonu Częstochowskiego Roweru Miejskiego został przesunięty na drugą połowę kwietnia.
Share
Częstochowa. Rower Miejski ruszy z opóźnieniem.
Częstochowa. Rower Miejski ruszy z opóźnieniem. Źródło: UM Częstochowa
dla5dve

Organizacja systemu Częstochowskiego Roweru Miejskiego jest w gestii Centrum Usług Komunalnych. W planach tej miejskiej jednostki jest rozszerzenie systemu o nowe stacje w mieście, wprowadzenie nowego rodzaju rowerów a także zawarcie umów z sąsiednimi gminami, w których także mogłyby pojawić się stacje w ramach systemu CRM.

Zamierzenia te jednak trzeba odłożyć na przyszłość. - Obecnie terminy dostaw sprzętu do stacji rowerowych i części do rowerów są bardzo wydłużone. CRM wystartuje więc w tym roku według stanu posiadania z roku ubiegłego: z 23 stacjami dokującymi i 215 jednośladami, z których część jest wyposażona w specjalne foteliki dla dzieci – wyjaśniają urzędnicy.

Częstochowa. Rower miejski z opóźnieniem

Rowery miejskie pojawią się tej wiosny na ulicach Częstochowy później, podobnie jak w roku ubiegłym (wówczas wystartowały dopiero 6 maja). Standardowo CRM rozpoczyna sezon od początku kwietnia, ale z powodu nasilenia pandemii i problemów organizacyjno-technicznych rowery miejskie ruszą prawdopodobnie w drugiej połowie kwietnia. Przypomnijmy, że trzeci sezon Częstochowskiego Roweru Miejskiegozakończył się w drugiej połowie listopada. System miał wówczas blisko 24 tysiące zarejestrowanych użytkowników. Pomimo ograniczeń związanych z czasowym zakazem wynajmu miejskich jednośladów w całym kraju, w 2020 roku – po zniesieniu zakazów - mieszkańcy skorzystali w Częstochowie z zielonych rowerów ponad 88 tysięcy razy. Łączny czas wynajmu wyniósł blisko 24,3 tys. godzin, czyli ponad 1011 dni.

dla5dve

Inna Wielkanoc. Lekarz jest na pierwszej linii walki z koronawirusem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dla5dve

Podziel się opinią

Share
dla5dve
dla5dve
Więcej tematów