Trwa ładowanie...
d3fo8mj

Częstochowa. Jarosław Kaczyński odpowiada na słowa Agnieszki Holland. Mówi o liście od reżyserów

Wybory parlamentarne 2019 już wkrótce. Jarosław Kaczyński pojawił się w Częstochowie na konwencji PiS. Tam mówił m.in. o reżyserce Agnieszce Holland. - Kilkudziesięciu reżyserów napisało do mnie list - przyznał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński o Agnieszce Holland
Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński o Agnieszce Holland (PAP)
d3fo8mj

- Rzadko mówię o naszych przeciwnikach, ale alternatywy dla Prawa i Sprawiedliwości nie ma, bo nasi przeciwnicy ani nie potrafią, ani nie chcą, ani nie mogą. Musieliby się zmienić, musieliby zacząć traktować władzę poważnie - powiedział Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS w Częstochowie. Zasugerował, że osoby, które wcześniej rządziły, skupiały się głównie na "harataniu w gałę, paleniu cygar oraz piciu wina".

- Musieliby zerwać różne wewnętrzne i międzynarodowe związki. Musieliby sobie uświadomić, że mają do czynienia z obywatelami, a nie ludnością - podkreślił Kaczyński.

- I dlatego ten wybór 13 października jest tak ważny. Z jednej strony rysuje się optymistyczny obraz naszego kraju (...) i odparcia tej fatalnej ofensywy LGBT i tych innych pomysłów bardzo dziwnych - zaznaczył.

d3fo8mj

Debata przedwyborcza w TVP. Komentarze Borysa Budki i Andrzeja Rozenka

Jarosław Kaczyński uderza w Agnieszkę Holland

- A z drugiej strony mamy niebezpieczeństwo, że nie będzie tak jak mówiła pani Holland, która skądinąd po tym jak mówiła to później mówiła, że nie mówiła i nawet później kilkudziesięciu reżyserów napisało do mnie list, w którym napisało, że ona nie mówiła tego, co mówiła i to można było usłyszeć - dodał prezes PiS. Na sali pojawił się śmiech.

- Pani Holland powiedziała żeby "było jak było". Jeżeli oni wygrają wybory to będzie dużo gorzej niż było. Oni nie ukrywają, że chcą zlikwidować demokrację - mówił Kaczyński.

d3fo8mj

Na koniec Jarosław Kaczyński poprosił o pełną mobilizację przed wyborami. - Każdy głos będzie decydujący i dlatego trzeba o nie zabiegać - zaznaczył polityk. - Jeżeli nasz elektorat nie uzna, że wybory są już wygrane i pójdzie zagłosować, to na pewno zwyciężymy - powiedział Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fo8mj

Podziel się opinią

Share

d3fo8mj

d3fo8mj
Więcej tematów