Trwa ładowanie...
d3in96h
czekolada
12-02-2003 18:41

Czekoladowa Irlandia

Irlandczycy są rekordzistami w ilości zjedzonej czekolady na osobę. Tuż za nimi plasują się Brytyjczycy i Austriacy - wynika z danych biura statystycznego Datamonitor za rok 2001, opublikowanych w środę.

d3in96h
d3in96h

W roku 2001 na wyroby czekoladowe wydano na całym świecie 42,2 mld dolarów. Na Irlandczyków przypada 12,7 kg czekolady na osobę, co kosztowało mieszkańca zielonej wyspy średnio 74,3 dolara.

Brytyjczycy jedzą mniej czekolady, ale jest ona tam nieco droższa. Za 11,4 kg (tyle wynosi średnia, przypadająca na jednego brytyjskiego smakosza czekolady) trzeba było zapłacić 93,1 dolara. Z badań wynika, że Brytyjczycy najczęściej kupują czekoladę w tabliczkach.

Na dalszych miejscach plasują się Austriacy, Szwedzi i Belgowie.

Każdy naród ma swoje słodkie upodobania. I tak Francuzi cenią najbardziej czystość smaku, brak dodatków aromatycznych i małą ilość cukru, a Włosi - szerszą i bardziej wyszukaną gamę smakową.

Japończycy najchętniej jadają czekoladę mleczną, Tajlandczycy - białą, a mieszkańcy Hongkongu i Singapuru najwyżej cenią gorzką czekoladę.

Najmniej czekolady jedzą Hiszpanie (1,6 kg), Włosi (1,7 kg) i Portugalczycy (1,8 kg). Ale oni mają inne słodkie specjały. (reb)

d3in96h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3in96h
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj