Trwa ładowanie...

Czarzasty: pozytywnie ocenił prezesurę Kwiatkowskiego

Włodzimierz Czarzasty powiedział w środę przed sejmową komisją śledczą, że jako członek KRRiT bardzo pozytywnie ocenia prezesurę Roberta Kwiatkowskiego w telewizji publicznej.

Czarzasty: pozytywnie ocenił prezesurę KwiatkowskiegoŹródło: AFP
d484tvr
d484tvr
Włodzimierz Czarzasty, sekretarz KRRiT (PAP-Tomasz Gzell)
Źródło: Włodzimierz Czarzasty, sekretarz KRRiT (PAP-Tomasz Gzell)

"Uważam, że zwracanie się do kogoś o zawieszenie w pracy przed wyjaśnieniem jego roli nie jest słuszne" - powiedział Czarzasty, odnosząc się do apelu komisji śledczej dotyczącego zawieszenia prezesa TVP. Dodał też, że "szanuje zdanie wysokiej komisji".

Zaznaczył, że nie poparł w KRRiT stanowiska, aby zaapelować do Kwiatkowskiego o zawieszenie w pełnionej funkcji. "Po przyglądaniu się temu, co się wokół tej sprawy dzieje, nie zmieniłem swojego zdania. Jeśli sprawiłem panom przykrość tym stanowiskiem, to przepraszam, ale nie poprawię się" - dodał.

"Zgadzam się, że w telewizji publicznej czasami jest tak, że trzeba jej zwrócić uwagę w sprawie obiektywizmu" - zaznaczył sekretarz KRRiT.

d484tvr

Zbigniew Ziobro (PiS) pytał, czy Czarzasty podtrzymuje tezę, którą zawarł w liście do marszałka Sejmu z 2002 roku. "Dodatkową płaszczyzną dla krytycznych publikacji "Gazety Wyborczej" w związku z moją osobą jest konflikt interesu pomiędzy Muzą - którą prowadziłem - i Agorą. Tak więc z mojego punktu widzenia działania podejmowane przez Agorę i publikacje "GW" mają wyłącznie tło ekonomiczne" - cytował Ziobro.

Sekretarz KRRiT odparł, że nie wycofuje się z tej tezy.

Czarzasty powiedział też, że w tej chwili ma ok. 8% akcji Muzy. Dodał, że nie ma rozdzielności majątkowej z żoną, która ma 6% akcji Muzy.(an)

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/pisane-ci-pisanie-6039096887997569a ) Skomentuj tę sprawę! Czy nazwa "Rywingate" dla afery zapoczątkowanej artykułem z 27 grudnia w "GW" jest wciąż zasadna? Czy "niemoralna propozycja" Lwa Rywina spowoduje polityczne trzęsienie ziemi?
Redakcja wiadomości WP zaprasza Cię do współredagowania naszego serwisu - prześlij nam Twój komentarz dotyczący powyższego tematu.

d484tvr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d484tvr
Więcej tematów