Trwa ładowanie...

Czarny dym nad miastem - płonie magazyn kolei

W dużym magazynie spedycyjnym nieopodal stacji kolejowej Bielsko-Biała Główna, na obrzeżach ścisłego centrum miasta, wybuchł pożar. Trwa jego dogaszanie. Powstało spore zadymienie; nad miastem wznosi się słup czarnego dymu.

Share
Czarny dym nad miastem - płonie magazyn kolei
Źródło: WP.PL
d4k9fai

Bielscy strażacy poinformowali, że wraz z dogaszaniem trwa też przeszukiwanie pogorzeliska. Akcja strażaków potrwa jeszcze kilka godzin.

d4k9fai

Ogień pojawił się w budynku o powierzchni dwóch tysięcy metrów kw. Spłonęło około 200 metrów kw. dachu. Magazyn pokryty był papą, co wywołało duże zadymienie; nad miastem wznosił się słup czarnego, gryzącego dymu. Magazyn był pusty. W tym rejonie nie ma gęstej zabudowy; nie istniało poważniejsze zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia.

Przyczynę pożaru ustali specjalna komisja. Strażacy, którzy uczestniczyli w akcji gaszenia, nie wykluczyli, że mogło dojść do podpalenia. Sugeruje to fakt, że ogień nie pojawił się w jednym miejscu.

W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło około 20 zastępów strażaków. Jeden z ratowników zasłabł podczas akcji. Pomocy udzieliło mu pogotowie.

d4k9fai

Podziel się opinią

Share
d4k9fai
d4k9fai
Więcej tematów