Trwa ładowanie...

Najpierw cnoty niewieście, teraz religia. Czarnek zapowiada zmiany

- Religia nigdy nie była, nie jest i nie będzie obowiązkowa w szkołach - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na spotkaniu z mieszkańcami Żywca. Wyjaśnił, że kto nie będzie chciał chodzić na religię, będzie miał etykę w szkole.

Share
Przemysław Czarnek Przemysław Czarnek Źródło: East News
d3e62lv

Religia albo etyka - taki wybór ma pojawić się w szkołach już niebawem. Uczeń nie będzie mógł zrezygnować z tego przedmiotu - zapowiada Przemysław Czarnek. Wyjaśnił to na spotkaniu z mieszkańcami Żywca.

Minister zapowiedział, że wkrótce pojawią się przepisy, które określą m.in. "czasokres dojścia do momentu, w którym będzie następował wybór między religią i etyką". - Ktoś, kto nie będzie chciał chodzić na religię, bo religia nigdy nie była, nie jest i nie będzie obowiązkowa w szkołach, będzie uczęszczał na etykę - mówił.

Zwrócił uwagę, że należy wykształcić obecnie kilkanaście tysięcy nauczycieli etyki. Musi się to stać, zanim wprowadzony zostanie wybór między nią i religią. Dodał, że resort zlecił już uniwersytetom zorganizowanie studiów podyplomowych.

d3e62lv

- Za dwa lata będziemy już mieli w pierwszych rocznikach w czwartych klasach szkoły podstawowej wybór między religią i etyką. Nie od tego 1 września, lecz po upływie odpowiedniego czasu, żeby zapewnić odpowiednią kadrę - dodał.

Powrót do szkół. Czarnek ma już scenariusze

Minister mówił o rozpoczęciu nowego roku szkolnego. Zapowiedział powrót do nauki stacjonarnej. - Planowany jest on standardowo. Mamy znakomite warunki, w maseczkach nie chodzimy, zagrożenia pandemicznego dziś nie widzimy. Statystyki są jednoznaczne. Mamy kilkadziesiąt zachorowań w całej Polsce. Jeśli to utrzymamy, to wracamy (...) stacjonarnie do szkoły - wskazał.

Zaznaczył jednocześnie, że "jeśli będą ataki czwartej fali, nie daj Boże, i będzie ona tak potężna, jak trzecia, to trzeba będzie reagować nauczaniem hybrydowym".

Szef resortu zaznaczył, że jeden z rozważanych sposobów realizacji edukacji hybrydowej, gdzie dopuszczona jest obecność w szkole maksymalnie 50 proc. uczniów, polega na niewliczaniu zaszczepionych.

Piotr Müller odpowiada na artykuł WP. "Pochodzę z IT"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3e62lv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e62lv
d3e62lv
Więcej tematów