Trwa ładowanie...
d2umgzd

"Czajka". Wojsko zbuduje most pontonowy. Ogłoszono termin rozpoczęcia prac

Wiadomo już, kiedy rozpocznie się budowa mostu pontonowego na Wiśle. Wojsko podało dokładną datę. Na konstrukcji umieszczony zostanie alternatywny rurociąg, który będzie odprowadzał ścieki do warszawskiej oczyszczalni "Czajka".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Czajka". Wojsko ogłosiło termin rozpoczęcia budowy mostu pontonowego na Wiśle
"Czajka". Wojsko ogłosiło termin rozpoczęcia budowy mostu pontonowego na Wiśle (East News)
d2umgzd

O terminie rozpoczęcia budowy mostu pontonowego na Wiśle poinformował rzecznik Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Marek Pawlak. Prace rozpoczną się we wtorek, 8 czerwca.

Koniec budowy konstrukcji wspomagającej rurociąg odprowadzający ścieki do "Czajki", zaplanowano na czwartek - podaje Radio Zet, powołując się na PAP.

Budową mostu zajmą się wojskowi z 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego oraz 2. Pułku Saperów z Kazunia.

d2umgzd

Zobacz także: Białoruś. Katarzyna Lubnauer ostro o Andrzeju Dudzie. "W trakcie protestów jeździł na skuterze wodnym"

"Czajka". Wody Polskie przekażą Warszawie części do budowy rurociągu

O nieodpłatnym przekazaniu władzom Warszawy rur do budowy awaryjnego rurociągu poinformował Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

d2umgzd

"Aby przyspieszyć ratowanie Wisły i skrócić procedury urzędowe, minister Marek Gróbarczyk zaakceptował wniosek prezesa Wód Polskich, który zwrócił się, by nieodpłatnie przekazać władzom miasta Warszawa rury używane w zeszłym roku jako rozwiązanie awaryjne" - napisało w czwartek na Twitterze Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Po sobotniej awarii rurociągu przesyłającego ścieki do oczyszczalni "Czajka", nieczystości z lewobrzeżnej Warszawy wpływają do Wisły.

"Czajka". Kolejna awaria rurociągu

Do pierwszej awarii rurociągu doszło w zeszłym roku. Zbudowaniem mostu pontonowego, na którym umieszczono awaryjny rurociąg odprowadzający ścieki do "Czajki", również zajęło się wojsko.

Wody Polskie podały, że koszt budowy konstrukcji w zeszłym roku wyniósł 12 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2umgzd

Podziel się opinią

Share
d2umgzd
d2umgzd