Trwa ładowanie...

Tak wyglądała Maryja? Naukowiec nie ma wątpliwości. Pokazał zdjęcie

Brazylijski grafik Átila Soares da Costa Filho połączył ze sztuczną inteligencją dane z Całunu Turyńskiego. Efektem jego pomysłu jest rekonstrukcja możliwego wizerunku Maryi.

Brazylijski grafik dokonał zdumiewającej rekonstrukcji Brazylijski grafik dokonał zdumiewającej rekonstrukcji Źródło: Pixabay, Twitter, fot: Átila Soares da Costa Filho
dpm2lc4
dpm2lc4

Átila Soares da Costa Filho jest absolwentem grafiki przemysłowej. Zajmuje się też historią, filozofią, sztuką, antropologią i socjologią. Dokonał cyfrowej rekonstrukcji, która ukazuje jak mogła wyglądać Maryja w wieku 25 lat.

Soares przygotował przybliżony portret Maryi przygotował w oparciu o cyfrową rekonstrukcję w 3D wizerunku Jezusa Chrystusa na podstawie Całunu Turyńskiego.

Zobacz także: Spada zainteresowanie seminariami. Ks. prof. Kobyliński tłumaczy przyczyny

Animacja cyfrowa

Autor rekonstrukcji podkreśla, że wedle wiary materiał genetyczny Jezusa pochodził w połowie od Maryi, a w połowie od Ducha Świętego, dlatego jedyny ludzki wkład genetyczny pochodzi właśnie od Maryi. Jego analiza prowadzi do wniosku, że Jezus jest podobny do matki, dlatego na wizerunek syna, znany z Całunu Turyńskiego, należało nałożyć cechy żeńskie.

dpm2lc4

Następny etap polegał na wykorzystaniu animacji cyfrowej, by tchnąć życie w zrekonstruowany wizerunek.

Wynik zaskoczył rekonstruktora, który jest znawcą sztuki. Odtworzony wizerunek Maryi różni się znacznie od znanego z obrazów barokowych czy renesansowych.

Rekonstrukcja zyskała aprobatę Barriego M. Schwortza - oficjalnego fotografia w historycznym projekcie badawczym nad Całunem Turyńskim w latach 1978-1981, jednego z największych ekspertów od Całunu.

dpm2lc4

Źródło: Aleteia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dpm2lc4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpm2lc4
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj