Trwa ładowanie...

Coraz więcej osób wspiera kandydaturę Jerzego Owsiaka do Nobla. "Symboliczna nagroda"

- Tym razem, zamiast środków, zbieramy podpisy - powiedziała Patrycja Krzymińska. Autorka zbiórki do ostatniej puszki Pawła Adamowicza chce teraz wspierać starania o Nobla dla Jerzego Owsiaka i WOŚP. To jeden z celów inicjatywy "Siła dobra".

Coraz więcej osób wspiera kandydaturę Jerzego Owsiaka do Nobla. "Symboliczna nagroda"Źródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d2nl1es
d2nl1es

- Dołączają do nas liczni ambasadorzy, którzy również czują, że hejt można pokonać tylko pokojowymi metodami. Wsparcie okazały nam już Anna Dymna, Janina Ochojska i siostra Małgorzata Chmielewska, których działania są równie wartościowe i dobre jak WOŚP - powiedział Rafał Collins, który zainicjował nominację Jerzego Owsiaka do Nagrody Nobla.

Teraz, wspólnie z kierowcą rajdowym Rafałem Sonikiem i inicjatorką zbiórki do ostatniej puszki Pawła Adamowicz, Patrycją Krzymińską, zaangażował się w akcję "Siła dobra". Jej celem jest przeciwstawienie się mowie nienawiści i hejtowi w internecie. - XXI wiek niesie z sobą nowe zagrożenia, które są równie niebezpieczne jak karabiny, czołgi czy wojna, a wśród nich możemy wyszczególnić mowę nienawiści, hejt w internecie, groźby, czy szykanowanie - twierdzi Collins.

Oprócz tego ich celem jest wsparcie kandydatury szefa WOŚP. Krzymińska przypomina, że "tym razem, zamiast środków, zbierane są podpisy" pod petycją popierającą starania o Nobla dla Owsiaka. - Chcemy by było ich jak najwięcej! Dostarczymy je potem do Oslo, aby pokazać Komitetowi Noblowskiemu, jak wiele dobra może wygenerować jedna organizacja pozarządowa. Ten Nobel dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie symboliczną nagrodą dla wszystkich, którzy bezinteresownie niosą pomoc innym - twierdzi.

WP.PL
Źródło: WP.PL
WP.PL
Źródło: WP.PL

Petycję podpisali m.in. Kayah, Anna Maria Jopek, Patrycja Markowska, Magda Gessler czy zespół De Mono. W środę po południu zebrano już ponad 40 tys. podpisów. Organizatorzy akcji liczą na 50 tys.

Zobacz także: Ryszard Czarnecki o Giertychu. Nie obyło się bez złośliwości

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nl1es
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nl1es
Więcej tematów