Trwa ładowanie...

Coraz mniej Polaków wierzy w zamach w Smoleńsku. Najnowszy sondaż

Zdecydowana większość Polaków uważa, że katastrofa smoleńska nie była wynikiem zamachu. Odsetek badanych wierzących w niego zmniejszył się w ciągu dwóch lat aż o 11 punktów procentowych.

Coraz mniej Polaków wierzy w zamach w Smoleńsku. Najnowszy sondażŹródło: AFP
d1pk2qz
d1pk2qz

W sondażu Kantar Millward Brown SA, przeprowadzonym na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24, ankietowani byli pytani: "Czy uważa Pan(i), że katastrofa, do której doszło 10 kwietnia 2010 pod Smoleńskiem, i w której zginęli prezydent Lech Kaczyński i 95 towarzyszących mu osób, była wynikiem zamachu?".

Na tak postawione pytanie 65 proc. badanych odpowiedziało przecząco, z czego 40 proc. wybrało odpowiedź "zdecydowanie nie", a 25 proc. - "raczej nie". Innego zdania było 18 proc. ankietowanych. Odpowiedzi "raczej tak" i "zdecydowanie tak" udzieliło po 9 procent badanych. Na odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć" zdecydowało się 17 proc. pytanych osób.

Sondaż został zrealizowany w dniach 24-25 kwietnia 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18 lat. Wielkość próby badania wynosiła 1001 osób.

Co się zmieniło?

Wynik badania powinien zaniepokoić PiS. Dwa lata temu na identycznie postawione pytanie, również w sondażu Kantar Millward Brown SA, przeczącej odpowiedzi udzieliło 60 procent badanych (o 5 punktów procentowych mniej niż w aktualnym badaniu), z czego "zdecydowanie nie" odpowiedziało 36 proc. (o 4 pp. mniej niż w tegorocznym badaniu), a "raczej nie" - 24 proc. (o 1 pp. mniej).

d1pk2qz

"Raczej tak" odpowiedziało 19 proc. badanych (aż o 10 pp. więcej niż w tegorocznym badaniu), a "zdecydowanie tak" - 10 proc. badanych (o 1 pp. więcej niż w tym roku). W badaniu sprzed dwóch lat odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć" wybrało 11 procent badanych (o 6 pp. mniej niż w tegorocznym).

d1pk2qz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pk2qz
Więcej tematów