Trwa ładowanie...
08-04-2017 10:22

Codziennie mijała bezdomnego, który coś czytał… Gdy zapytała co, nie mogła uwierzyć

Takie historie nie zdarzają się często. Czytelniczka Wirtualnej Polski każdego dnia, jadąc rowerem do pracy, mijała pewnego bezdomnego. Dziwiła się, że za każdym razem, gdy go widzi, ten jest pogrążony w lekturze. W końcu nie wytrzymała i zapytała mężczyznę, co tak wnikliwie studiuje.

Codziennie mijała bezdomnego, który coś czytał… Gdy zapytała co, nie mogła uwierzyćŹródło: Wirtualna Polska, fot: Krzysztof Majak
dz3s6pj
dz3s6pj

- Tak mnie to zaciekawiło, że w końcu podjechałam i pytam: Panie, co Pan tam tak czyta? – mówi Karina. Okazało się, że bezdomny mężczyzna zawzięcie uczy się angielskiego. Dlaczego? - W dzisiejszych czasach, angielski wypada znać – odpowiedział. W rozmowie dodał, że nie zadaje się z innymi bezdomnymi, bo uważa to za stratę czasu. – Większość pije i nic nie robi – stwierdził.

Zaraz po tym, bezdomny zaproponował naszej czytelniczce, aby resztę rozmowy przeprowadzić w języku angielskim, bo zwyczajnie nie ma z kim ćwiczyć. – Zaproponował mi też regularne, codzienne pogaduszki w drodze do pracy, aby mógł w ten sposób trenować to, czego się ostatnio nauczył – mówi mieszkanka Warszawy.

Bezdomny pokazał również książkę z której korzysta. – Zapytał, czy znam ten słownik i polecił, abym sobie taki kupiła – wspomina Karina. Jego egzemplarz był już mocno wyeksploatowany, pełen odręcznych notatek.

Wirtualna Polska
Źródło: Wirtualna Polska, fot: Krzysztof Majak

Mężczyzna nie mówił o sobie zbyt wiele. Między słowami wspomniał tylko, że jest poetą. - To dla mnie fascynujące, że człowiek, którego codziennie mijają setki ludzi i niczego się po nim nie spodziewają, ma w sobie tyle siły i determinacji, której wielu innym tak często brakuje – mówi Karina.
Ta historia pokazuje, że ludzie bezdomni są nie tylko bardzo różni, ale też nie zasługują na to, jak bywają traktowani przez społeczeństwo. Bezdomność jest zjawiskiem, które może spotkać każdego - z dnia na dzień. A za każdą z osób, które to spotkało, stoi inna, często niezwykła historia.

Wirtualna Polska
Źródło: Wirtualna Polska, fot: Krzysztof Majak
Wirtualna Polska
Źródło: Wirtualna Polska, fot: Krzysztof Majak
dz3s6pj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz3s6pj
Więcej tematów