Trwa ładowanie...
d1c3n7e

Codziennie mijała bezdomnego, który coś czytał… Gdy zapytała co, nie mogła uwierzyć

Takie historie nie zdarzają się często. Czytelniczka Wirtualnej Polski każdego dnia, jadąc rowerem do pracy, mijała pewnego bezdomnego. Dziwiła się, że za każdym razem, gdy go widzi, ten jest pogrążony w lekturze. W końcu nie wytrzymała i zapytała mężczyznę, co tak wnikliwie studiuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Codziennie mijała bezdomnego, który coś czytał… Gdy zapytała co, nie mogła uwierzyć
(Wirtualna Polska, Fot: Krzysztof Majak)
d1c3n7e

- Tak mnie to zaciekawiło, że w końcu podjechałam i pytam: Panie, co Pan tam tak czyta? – mówi Karina. Okazało się, że bezdomny mężczyzna zawzięcie uczy się angielskiego. Dlaczego? - W dzisiejszych czasach, angielski wypada znać – odpowiedział. W rozmowie dodał, że nie zadaje się z innymi bezdomnymi, bo uważa to za stratę czasu. – Większość pije i nic nie robi – stwierdził.

Zaraz po tym, bezdomny zaproponował naszej czytelniczce, aby resztę rozmowy przeprowadzić w języku angielskim, bo zwyczajnie nie ma z kim ćwiczyć. – Zaproponował mi też regularne, codzienne pogaduszki w drodze do pracy, aby mógł w ten sposób trenować to, czego się ostatnio nauczył – mówi mieszkanka Warszawy.

d1c3n7e

Bezdomny pokazał również książkę z której korzysta. – Zapytał, czy znam ten słownik i polecił, abym sobie taki kupiła – wspomina Karina. Jego egzemplarz był już mocno wyeksploatowany, pełen odręcznych notatek.

Wirtualna Polska
Podziel się

Mężczyzna nie mówił o sobie zbyt wiele. Między słowami wspomniał tylko, że jest poetą. - To dla mnie fascynujące, że człowiek, którego codziennie mijają setki ludzi i niczego się po nim nie spodziewają, ma w sobie tyle siły i determinacji, której wielu innym tak często brakuje – mówi Karina.
Ta historia pokazuje, że ludzie bezdomni są nie tylko bardzo różni, ale też nie zasługują na to, jak bywają traktowani przez społeczeństwo. Bezdomność jest zjawiskiem, które może spotkać każdego - z dnia na dzień. A za każdą z osób, które to spotkało, stoi inna, często niezwykła historia.

Wirtualna Polska
Podziel się
Wirtualna Polska
Podziel się
d1c3n7e

Podziel się opinią

Share

d1c3n7e

d1c3n7e
Więcej tematów