Trwa ładowanie...
d780vef

Co zrobi Andrzej Duda? Ważna deklaracja ws. ustaw

Przed nami jeszcze dalsze prace parlamentu nad poprawkami do prezydenckich ustaw sądowniczych, ale później ruch należał będzie do Andrzeja Dudy. - Wszystkie warunki brzegowe zostały zachowane - mówi prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda i jego urzędnicy będą obserwować kolejne prace nad projektami, również w Senacie.
Andrzej Duda i jego urzędnicy będą obserwować kolejne prace nad projektami, również w Senacie. (Agencja Gazeta, Fot: Mieczysław Michalak)
d780vef

Nad projektami ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa posłowie debatowali - w burzliwej zresztą atmosferze - w ubiegłym tygodniu na komisji sprawiedliwości. Teraz przed nami II czytanie tych dokumentów. Co zrobi Andrzej Duda i co sądzi o dotychczasowych zmianach wprowadzonych przez PiS, a przed którymi ostrzega opozycja?

- Prezydent mówił, że jest kilka takich rzeczy, na których mu bardzo zależy - warunków brzegowych - przypomniał na antenie radiowej Trójki Krzysztof Łapiński, zaznaczając, że od ich zachowania uzależnia podpisanie ustaw.
Zobacz też: Borys Budka częstuje słodyczami Krystynę Pawłowicz

- W skrócie mówiąc, czy na koniec tych prac pozna swoje ustawy - mówił rzecznik Andrzeja Dudy.

d780vef

"Spokojnie będzie się przyglądał"

Zaznaczył, że w tej chwili wszystkie "warunki brzegowe" zostały zachowane, a prezydent już wcześniej mówił, że liczy się z możliwością poprawek w jego projektach w Sejmie, bo to jest to przecież władza ustawodawcza.

Łapiński zaznaczył, że Duda i jego urzędnicy będą obserwować kolejne prace nad tymi dokumentami, również w Senacie.

- Prezydent spokojnie będzie się przyglądał. Ministrowie, którzy w tym uczestniczyli zdadzą relację prezydentowi. Prezydent sam te ustawy po poprawkach przeczyta. I spokojnie, mając jeszcze trochę czasu, będzie podejmował decyzje - powiedział Łapiński na antenie Programu III Polskiego Radia.

d780vef

Podziel się opinią

Share
d780vef
d780vef