Trwa ładowanie...
men

Co z podwyżkami dla nauczycieli? Anna Zalewska deklaruje

Minister edukacji Anna Zalewska zapowiedziała, że w kwietniu zostanie zaprezentowany projekt zmian w finansowaniu oświaty oraz informacje o podwyżkach dla nauczycieli. - Obecna subwencja oświatowa nie przystaje do polityki oświatowej państwa, a przede wszystkim nie przystaje do rzeczywistości - dodała szefowa MEN.

Share
Co z podwyżkami dla nauczycieli? Anna Zalewska deklaruje
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
dq2ns9u

Zalewska uczestniczyła w konferencji prasowej we Wrocławiu, podczas której Dolnośląskie Kuratorium Oświaty zaprezentowało postęp prac nad tworzeniem nowej sieci szkół w regionie. Zgodnie z ustawowym wymogiem samorządy do końca marca muszą przyjąć uchwały dostosowujące sieć szkolną do reformy edukacji, wcześniej uchwały muszą zaopiniować kuratorzy.

- Prawo oświatowe działa, podejmowane są uchwały o sieci szkół, to bardzo ważny element reformy edukacji - mówiła minister. Dodała, że w wyniku reformy polska szkoła będzie jednozmianowa i nieprzepełniona. - Będą bardzo nowoczesne podstawy programowe z elementami programowania i szachów, które będą wspierać naukę matematyki - zadeklarowała Zalewska.

dq2ns9u

Minister poinformowała też, że do końca czerwca powstaną nowe podręczniki. - Będzie ich 16 dla klasy pierwszej, czwartej i siódmej, jednocześnie już rozpoczęły się szkolenia dla nauczycieli z zakresu nowej podstawy programowej - oświadczyła.

Reforma edukacji rozpocznie się od roku szkolnego 2017/2018. W miejsce obecnie istniejących typów szkół zostaną wprowadzone stopniowo: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe. Gimnazja mają zostać zlikwidowane.

dq2ns9u

Podziel się opinią

Share
dq2ns9u
dq2ns9u
Więcej tematów