Trwa ładowanie...
d3bx4qm

Co piąty Rosjanin nie ma w domu toalety. Kreml kwestionuje raport

Według danych Federalnej Służby Statystycznej co trzeciej rosyjskiej rodziny nie stać na nowe buty, a jedna piąta Rosjan żyje bez kanalizacji i toalety w domu. Z publikacji FSS niezadowolony jest Kreml, gdyż podważa ona starannie budowany przez rządzących obraz panującego w kraju dobrobytu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co piąty Rosjanin nie ma w domu toalety
Co piąty Rosjanin nie ma w domu toalety (Shutterstock.com)
d3bx4qm

Rzecznik Władimira Putina Dimitrij Pieskow domaga się wyjaśnień od urzędu statystycznego. "Rosstat" odpowiedział oświadczeniem, które opublikowano na stronie instytutu. - Twierdzimy, że przeciętna trzyosobowa rodzina, może kupić nie mniej niż dwie pary butów rocznie dla każdego domownika - wyjaśnił Igor Wagan z "Rosstatu". Jednak media nieprzychylne władzy wciąż twierdzą, że jedna trzecia rosyjskich rodzin nie może kupić w ciągu roku dwóch par nowych butów dla każdego z członków rodziny.

O ile kwestię butów udało się wyprostować, o tyle z pozostałymi danymi jest znacznie trudniej. Szczególnie wstydliwa i kłopotliwa jest kwestia dostępu do toalet i kanalizacji. Podczas gdy państwo znajduje pieniądze na program kosmiczny czy modernizację armii, wielu obywateli wciąż musi korzystać z wychodków lub publicznych toalet. Dotyczy to głównie mieszkańców małych miasteczek i wsi. Z tym problemem boryka się również około 3 tys. szkół.

d3bx4qm

Kolejny niepokojący wskaźnik dotyczy finansów Rosjan. Według danych, aż 80 proc. z nich ma problem, aby przeżyć od pierwszego do pierwszego. Wielu Rosjan nie stać również na jakiekolwiek wakacje - połowa z nich spędza go w miejscu zamieszkania. Niektórych zła sytuacja materialna zmusza do oszczędzaniu na zdrowiu - 11 proc. objętych badaniem nie wykupuje leków niezbędnych dla życia.

Źródło: RMF FM

Zobacz także: Rosyjskie ćwiczenia na Krymie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bx4qm

Podziel się opinią

Share

d3bx4qm

d3bx4qm
Więcej tematów