Trwa ładowanie...
d5rxglh

Co dalej z rosyjskim gazem?

Polska jest zainteresowana jak najszybszym porozumieniem z Rosją w sprawie dostaw gazu i jego tranzytu przez terytorium naszego kraju - powiedział w piątek wicepremier Janusz Steinhoff po spotkaniu z rosyjskim premierem, Michaiłem Kasjanowem.

Share
d5rxglh

Przebywający w Warszawie premier Rosji po rozmowach z przedstawicielami polskiego rządu wyraził nadzieję, że w najbliższym czasie zostaną podjęte decyzje dotyczące przebiegu przez nasz kraj gazociągu, który połączy systemy gazowe Rosji i Europy Zachodniej.

Wicepremier Steinhoff podkreślił jednak, że Polska chce - jak się wyraził - kompleksowego załatwienia spraw gazowych. Tu nie chodzi tylko o tak zwany łącznik - powiedział wicepremier. Dodał również, że Polska chce poprawy sytuacji w EuroPolGazie i poprawy stosunków między Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem a rosyjskim Gazpromem.

Janusz Steinhoff zwrócił uwagę, że obie strony stawiają warunki dotyczące współpracy, które wymagają szczegółowych konsultacji. Rosja chce gwarancji polskiego rządu dla kredytów na budowę tłoczni gazu do pierwszej nitki gazociągu jamalskiego. Dla nas problemem jest funkcjonowanie EuroPolGazu oraz lokalizacja łącznika. (ajg)

d5rxglh

Podziel się opinią

Share
d5rxglh
d5rxglh
Więcej tematów