Trwa ładowanie...
d2zm3zg

Co dalej z Daewoo - FSO Motor SA?

W Ministerstwie Gospodarki rozpoczęły się w czwartek dwudniowe rozmowy polsko-koreańskie na temat przyszłości Daewoo-FSO Motor SA. Chodzi głównie o rozdzielenie udziałów w spółce, która ma powstać na bazie majątku żerańskiej firmy.

d2zm3zg
d2zm3zg

Poprzednie rozmowy odbyły się przed kilkunastoma dniami w Seulu. Południowokoreńscy wierzyciele zgodzili się na zaproponowany przez polski rząd program ratunkowy dla Daewoo-FSO. Uzgodniono wtedy, że na bazie majątku żerańskiej firmy powstanie nowa mniejsza spółka produkująca samochody, co ma uchronić Daewoo FSO przed upadłością.

Firma ta przejęłaby najcenniejszy majątek Żerania. Jej udziałowcami byłyby między innymi: polskie i koreańskie banki, wierzyciele Daewoo-FSO, skarb państwa oraz nowy inwestor. Długi i zobowiązania firmy zamieniono by na udziały w nowej spółce.

Nie wiadomo jeszcze kto sfinansowałby działalność nowej firmy. Pozostaje także pytanie, co stałoby się z częścią Daewoo FSO, która nie weszłaby do nowej spółki oraz kto byłby jej właścicielem.

Żerańska spółka jest zadłużona w 6 polskich bankach na ponad 590 milionów złotych. Oprócz tego jest winna 633 miliony złotych koreańskiemu K-EximBankowi i ponad 3 miliardy złotych koncernowi Daewoo Motor.

Akcjonariuszami w Daewoo-FSO Motor SA są między innymi: koncern Daewoo Motor, Skarb Państwa, Autoparts, Zocar i osoby fizyczne. Obecnie dla Daewoo Motor pracuje około 550 dealerów i 220 biur sprzedaży.(iza)

d2zm3zg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zm3zg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj