Trwa ładowanie...

Ciężkie chwile Ryszarda Terleckiego. Poseł PiS stracił mamę

Zmarła Janina Terlecka, mama wicemarszałka Sejmu i przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS. Miała 93 lata. Kondolencje Ryszardowi Terleckiemu złożyli Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. Pogrzeb odbędzie się 14 września.

Share
Ciężkie chwile Ryszarda Terleckiego. Poseł PiS stracił mamęŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d2fai1d

Janina Terlecka zmarła 9 września. Informacje o jej śmierci zamieściła rodzina w "Dzienniku Polskim". Mama Ryszarda Terleckiego spocznie na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Msza święta odbędzie się w piątek, 14 września, o godzinie 13.00.

Ryszard Terlecki jest pogrążony w żałobie. Wyrazy żalu i współczucia rodzinie oraz bliskim złożył prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz członkowie PiS.

Ojciec Ryszarda Terleckiego zmarł w 1986 roku. Walczył pod Monte Cassino

Janina Terlecka, z domu Dzida, urodziła się we Lwowie w 1925 roku. Wyszła za mąż za Olgierda Terleckiego, znanego krakowskiego prozaika i historyka. W 1949 roku na świat przyszedł ich syn - Ryszard.

Ojciec Ryszarda Terleckiego zmarł w 1986 roku. Był żołnierzem armii Andersa, służył w II Korpusie. Brał udział w bitwie o Monte Cassino i Ankonę. W 1947 roku wrócił do kraju i zamieszkał w Krakowie. W latach 1947-1951 był redaktorem "Dziennika Polskiego", a od 1955 r. "Życia Literackiego".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2fai1d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d2fai1d
d2fai1d
Więcej tematów