Ciężkie chwile Ryszarda Terleckiego. Poseł PiS stracił mamę

Zmarła Janina Terlecka, mama wicemarszałka Sejmu i przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS. Miała 93 lata. Kondolencje Ryszardowi Terleckiemu złożyli Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. Pogrzeb odbędzie się 14 września.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Mama Ryszarda Terleckiego zmarła w wieku 93 lat
Mama Ryszarda Terleckiego zmarła w wieku 93 lat (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
WP

Janina Terlecka zmarła 9 września. Informacje o jej śmierci zamieściła rodzina w "Dzienniku Polskim". Mama Ryszarda Terleckiego spocznie na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Msza święta odbędzie się w piątek, 14 września, o godzinie 13.00.

Ryszard Terlecki jest pogrążony w żałobie. Wyrazy żalu i współczucia rodzinie oraz bliskim złożył prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz członkowie PiS.

Ojciec Ryszarda Terleckiego zmarł w 1986 roku. Walczył pod Monte Cassino

WP

Janina Terlecka, z domu Dzida, urodziła się we Lwowie w 1925 roku. Wyszła za mąż za Olgierda Terleckiego, znanego krakowskiego prozaika i historyka. W 1949 roku na świat przyszedł ich syn - Ryszard.

Ojciec Ryszarda Terleckiego zmarł w 1986 roku. Był żołnierzem armii Andersa, służył w II Korpusie. Brał udział w bitwie o Monte Cassino i Ankonę. W 1947 roku wrócił do kraju i zamieszkał w Krakowie. W latach 1947-1951 był redaktorem "Dziennika Polskiego", a od 1955 r. "Życia Literackiego".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP