Trwa ładowanie...
dgedxz5

Ciężarówki z gruzem pod obserwacją satelity

W ponad 120 ciężarówkach wywożących gruz z WTC do Fersh Kills na Staten Island zainstalowano GPS. System lokujący położenie samochodów umożliwi miastu ustalić dokładne położenie każdej ciężarówki i zapobiegnie kradzieży metalu i innych wartościowych rzeczy z gruzowiska.

dgedxz5
dgedxz5

GPS-y zainstalowano miesiąc po tym, jak 250 ton metalu z WTC znaleziono na Long Island. Przypuszcza się, że mafia próbowała ukraść złom.

Ciężarówki będą śledzone na ekranie komputera. W wypadku, gdy ciężarówka zmieni trasę lub zostanie porwana, operator śledzący jej ruch wyłączy silnik. Może także ją zatrzymać, gdy jedzie zbyt szybko.

FBI, NYPD, Port Authority i inne agencje monitorować będą ruch ciężarówek przez Internet. Wielu kierowców początkowo odmówiło zainstalowania GPS-ów, ale zmieniło zdanie, gdy zagrożono im zwolnieniem. Każdy GPS kosztuje 1000 dol. Koszt całego przedsięwzięcia to 100 mln dol. w ciągu 9 miesięcy - czasu przewidywanego do uprzątnięcia gruzu.

Miasto wkrótce będzie także robić fotografie ciężarówek przed wyruszeniem z gruzowiska i po przybyciu na wysypisko na Staten Island. (aka)

dgedxz5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgedxz5
Więcej tematów