Trwa ładowanie...

Ciepło, burzowo, możliwe tornada. Amerykańscy meteorolodzy przewidują pogodę na wiosnę

Gwałtowne burze, grad, niszczące wichury i szybkie nadejście fali upałów - taką pogodę podczas wiosny przewidują dla Polski amerykańscy meteorolodzy z AccuWeather.

Ciepło, burzowo, możliwe tornada. Amerykańscy meteorolodzy przewidują pogodę na wiosnęŹródło: Facebook.com, fot: AccuWeather
d2g7ui1

Po zadziwiająco ciepłej zimie również podczas wiosny Polskę mają omijać uderzenia chłodu z północy. - W maju przyjemne ciepło może zamienić się w dokuczliwe upały. W Warszawie temperatury mogą osiągnąć 27 stopni C. W Berlinie temperatury sięgną 30 stopni - przewidują Tyler Roys i Alan Reppert, dwójka amerykańskich meteorologów z serwisu AccuWeather.

Ten serwis pogodowy opublikował prognozę na wiosnę 2020 roku. Meteorolodzy do wiosny zaliczają miesiące od marca do maja, czyli inaczej niż określa się to w polskim kalendarzu. Długoterminowa prognoza obarczona jest dużym ryzykiem błędu, ale amerykańscy meteorolodzy starają się przewidzieć główne trendy.

Pogoda na wiosnę. Ciepło i burzowo możliwe tornada

Według nich napływowi ciepłych mas powietrza towarzyszyć będzie wiele słonecznych dni. Rolnicy będą mogli wcześniej rozpocząć prace polowe. Cierpieć będą za to alergicy, ponieważ wcześniej rozpocznie się sezon pylenia roślin.

d2g7ui1

Eksperci nie przewidują, aby problemem stały się wiosenne wichury, związane z głębokimi atlantyckimi niżami. Trasy tych sztormów mają przebiegać bardziej na północ, a ryzyko wichur dotyczyć będzie Irlandii i północnej Wielkiej Brytanii. Przypomnijmy, że rok temu właśnie na początku marca dotkliwe straty materialne spowodowały dwa niże: Bennet i Heinz.

W prognozie dla Polski pojawia się inne zagrożenie. Ciepło i wilgoć mają sprzyjać pojawianiu się w kwietniu i maju silnych burz. Podczas nich mogą pojawić się niszczycielskie porywy wiatru, lokalne podtopienia, grad, a nawet tornada. Silne wiatry z tych burz mogą również prowadzić do opóźnień podróży i przerw w dostawie prądu.

Pogoda. Część kraju w zasięgu suszy

Amerykanie twierdzą, że nawałnice mogą pojawić się na terenach Francji, Belgii Holandii, Niemiec oraz północno-zachodniej Polski. - Zaletą burzowej pogody będą opady deszczu, które uzupełnią poziom wilgoci glebie, a także zapobiegają opadaniu poziomów rzek przed latem - komentuje Tyler Roys.

Z kolei południowo-wschodnia część Polski znajdzie się w strefie suszy. Pod koniec wiosny niedobory deszczów będą się potęgować. Ma być zapowiedź skrajnie suchego lata w tym regionie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2g7ui1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g7ui1
Więcej tematów