Trwa ładowanie...
ycipk-1cd8et

Cyklon Bennet nad Polską. Poważne ostrzeżenia

Niż Bennet, który przemieszcza się znad Atlantyku przez Skandynawię w kierunku Rosji, jest nad Polską. Porządnie namiesza w pogodzie. IMGW wydał ostrzeżenia przed huraganowym wiatrem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Silny wiatr to cyklon Bennet
Silny wiatr to cyklon Bennet (windy.com)
ycipk-1cd8et

Silny wiatr już w poniedziałek dawał się we znaki. Kilkaset zgłoszeń odebrali strażacy w związku wichurą, jaka przeszła nad Szczecinem i Pomorzem Zachodnim oraz woj. pomorskim.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło także na drodze krajowej numer 22. Kierowca tira jechał z olbrzymią gałęzią na dachu naczepy, nawet o tym nie wiedząc. Konar prawdopodobnie został oderwany od drzewa w wyniku silnego wiatru - informuje TVN24.

Bardzo mocno wiało także na Warmii i Mazurach. W Reszlu zostały poszkodowane dwie kobiety. Uderzył je spadający na chodnik konar.

ycipk-1cd8et
Źródło: dziejesie.wp.pl

Bennet nad Polską

Pogodę w Polsce kształtować będzie zatoka niżowa związana z głębokim układem niskiego ciśnienia znad krajów nadbałtyckich (Łotwy i Estonii) o nazwie Bennet. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie strefa frontu chłodnego.

Z kierunków zachodnich napływać będą chłodniejsze masy powietrza pochodzenia polarno-morskiego.

IMGW alarmuje

We wtorek możemy spodziewać się nadal silnego wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Porywy wiatru mogą sięgnąć nawet 110 km/h. Na Bałtyku sztorm do 9 – 10 Bft. Wysoko w Sudetach, Beskidach i w Tatrach porywy wiatru do 90 - 80 km/h.

ycipk-1cd8et

Drugi stopień zagrożenia wiąże się z wystąpieniem zjawisk meteorologicznych powodującymi duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Najwyższą prędkość wiatr ma osiągnąć w środę około południa.

imgw
Podziel się

Po południu w zachodniej, południowej i centralnej Polsce (od Lubuskiego, Wielkopolski i Dolnego Śląska przez Opolszczyznę ,Śląsk i Małopolskę po Podkarpacie, południową Lubelszczyznę, Świętokrzyskie i Łódzkie) spodziewane są pierwsze, wiosenne burze, ale będą to zjawiska słabe i pojawiać będą się tylko lokalnie. W czasie burzy wiatr będzie się jednak wzmagał.

W ciągu dnia termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od (+6) – (+8) st. C. Cieplej będzie na południowym – wschodzie, tutaj do (+9) – (+10) st. C.

ycipk-1cd8et

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1cd8et

Zobacz także: Jasna deklaracja ministra rządu PiS ws. 500 plus na pierwsze dziecko

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1cd8et

ycipk-1cd8et
ycipk-1cd8et