Trwa ładowanie...
d1bf7p2
IAR

Zakopane po przejściu halnego - zerwane dachy, powalone drzewa, zniszczone auta

Zniszczone dachy szkół i domów jednorodzinnych oraz zmiażdżone powalonymi drzewami samochody - tak wygląda dzisiaj Zakopane po przejściu wichury. Wczoraj prędkość wiatru w stolicy Tatr osiągała 140 km na godzinę. Huragan powalił dziesiątki drzew, wyrywał i niszczył reklamy przy zakopiance, ale i uszkodził kilkanaście budynków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zniszczenia w Zakopanem po wichurach
Zniszczenia w Zakopanem po wichurach (PAP, Fot: Grzegorz Momot)
d1bf7p2

Halny zerwał lub zniszczył większą część dachów szkoły podstawowej nr 2 na Skibówkach i Liceum Hotelarskiego. W kilku domach również zostały zniszczone konstrukcje dachów. Najgorzej ucierpiał dom przy ulicy Tetmajera, gdzie wiatr zerwał cały dach i pokoje na piętrze są pod gołym niebem. Żytomir Stach, właściciel domu opowiada reporterowi Radia Kraków, że stało się to w ciągu kilkunastu minut.

Strażacy pracują obecnie nad prowizorycznym zabezpieczaniem uszkodzonych dachów specjalnymi plandekami. W innych miejscach z dróg i chodników usuwane są powalone drzewa. Wszystkie drogi na Podhalu są przejezdne, znacznie gorzej jest w Tatrach, gdzie np. dojście do schroniska w dolinie Chochołowskiej jest niemożliwe.

d1bf7p2

Podziel się opinią

Share
d1bf7p2
d1bf7p2
Więcej tematów