Trwa ładowanie...

Cibórz w Lubuskiem: samochód wpadł do rozlewiska. Najprawdopodobniej prowadziła kobieta

Nie żyje pięć osób w wieku od 17 do 19 lat. Dwie kobiety i trzech mężczyzn zginęło w wypadku. Na odcinku drogi Cibórz-Skąpe w powiecie świebodzińskim auto wpadło do rozlewiska. Ofiary były przypięte pasami.

Share
Cibórz w Lubuskiem: samochód wpadł do rozlewiska. Najprawdopodobniej prowadziła kobieta
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: GWL ZG WLACZU
d2bklbf

Mieli, nie jak wcześniej informowano od 19 do 24, ale od 17 do 19 lat. Dwie kobiety i trzech mężczyzn nie przeżyło wypadku, do którego doszło przed godziną 6:00 na odcinku drogi Cibórz-Skąpe w powiecie świebodzińskim. Audi A4 wpadło do rozlewiska.

Jak ustalił reporter WP Tomasz Molga, ofiary to nowozatrudnieni pracownicy sklepu Dino, którzy jechali na poranną zmianę do pracy. - W gminie wszyscy żyliśmy już przygotowaniami do świąt. Nagle wszystko to się wali. Wielka tragedia, zginęły młode, niezwykle sympatyczne osoby, znałem je z widzenia. Jesteśmy w szoku - powiedział nam Zbigniew Woch, wójt gminy Skąpe.

d2bklbf

Auto najprawdopodobniej prowadziła kobieta. Ofiary były przypięte pasami.

Zobacz też: Szymon Hołownia się zdecydował. "Kaznodzieja w amerykańskim stylu"

Wypadek w Lubuskiem. Jak do niego doszło?

Policja o zdarzeniu dowiedziała się od innego kierowcy, który zauważył uszkodzone bariery energochłonne i wystający z wody fragment pojazdu.

Najpierw wyciągnięte zostały cztery osoby, piątą przy użyciu urządzeń hydraulicznych. Na miejscu byli ratownicy medyczni oraz straż pożarna. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale zanim doleciał na miejsce, zakończyła się reanimacja ostatniej osoby. Trwała 40 minut.

d2bklbf

Ze wstępnych ustaleń wynika, że auto na niebezpiecznym odcinku drogi mogło wpaść w poślizg i wpadło do wody. Są zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Źródło: Agencja Gazeta

Okoliczności wypadku badają policja i prokuratura. Przeprowadziły oględziny i zabezpieczyły ślady na miejscu zdarzenia. Zarządzono badania prosektoryjne. Funkcjonariusze byli do dyspozycji rodzin ofiar.

Odcinek drogi drogi powiatowej Cibórz - Skąpe na czas prowadzonych czynności był nieprzejezdny przez ponad sześć godzin. Warunki pogodowe w momencie wypadku były trudne - mokra i śliska nawierzchnia, temperatura 2-3 °C, duża wilgotność.

d2bklbf

Z powodu tragedii gmina odwołała wydarzenie kulturalne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bklbf

Podziel się opinią

Share
d2bklbf
d2bklbf
Więcej tematów