Trwa ładowanie...
d1wzm7d

Chybie: pożar nielegalnego składowiska. Zatrzymano podejrzanych o podpalenie

Cieszyńska policja zatrzymała czterech mężczyzn podejrzanych o podpalenie nielegalnego składowiska odpadów w Chybiu. Wśród zatrzymanych jest członek zarządu firmy, do której należała hala, gdzie składowano odpady.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymano podejrzanych o podpalenie składowiska odpadów w Chybiu
Zatrzymano podejrzanych o podpalenie składowiska odpadów w Chybiu (KPP w Cieszynie)
d1wzm7d

Przypomnijmy, że pożar w jednej z hal na terenie byłej cukrowni w Chybiu (woj. śląskie) wybuchł 4 lipca. Z ogniem walczyło kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej, a żywioł został opanowany dopiero po kilkugodzinnej akcji ratowniczej.

Od początku śledczy podejrzewali, że odpady zostały celowo podpalone. Szukali więc sprawców tego czynu. Pierwszych trzech podejrzanych zatrzymano już 5 lipca. Trzy dni później zatrzymano kolejnego mężczyznę, 54-letniego członka zarządu jednej z firm z województwa opolskiego, zajmującej się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami.

Zobacz także: Chybie. Pożar starej cukrowni

d1wzm7d

Mężczyźni usłyszeli już zarzut doprowadzenia do pożaru zgromadzonych nielegalnie odpadów, przez co spowodowali zdarzenie, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Zatrudniający ich mężczyzna usłyszał dodatkowo zarzut nielegalnego usuwania odpadów niebezpiecznych.

Dwóch mężczyzn na wniosek prokuratury zostało aresztowanych decyzją sądu na okres trzech miesięcy.

Zobacz także: Opole. Pożar zakładów drobiarskich, nie ma rannych

Po ugaszeniu pożaru śledczy ustalili, że w hali magazynowej paliły się odpady tekstylne, tworzywa sztuczne oraz beczki i pojemniki z odpadami chemicznymi. Koszt utylizacji odpadów zgromadzonych w hali został wstępnie wyceniony na około 800 tysięcy złotych.

Źródło: cieszyn.slaska.policja.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wzm7d

Podziel się opinią

Share

d1wzm7d

d1wzm7d
Więcej tematów