Trwa ładowanie...
d3w50yg

Chwilę przed śmiercią zdążył powiedzieć swojej wybrance sakramentalne: "Tak"

Brytyjskie media donoszą, że francuski policjant Arnaud Beltrame wyznał swoją miłość przed Bogiem na kilka godzin przed śmiercią. - Udzieliłem mu sakramentu ślubu i namaszczenia chorych niemal równocześnie - przyznaje ks. Jean-Bapitiste cytowany przez "The Sun".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W zamachu zginęły 4 osoby, a 15 zostało rannych
W zamachu zginęły 4 osoby, a 15 zostało rannych (Twitter.com/Gérard Collomb)
d3w50yg

Beltrame i Marielle podobno planowali ślub od dawna. Ojciec Jean-Baptiste zapewnia, że para miała już nawet odbyte 30 godzin nauk przedmałżeńskich.

Ślub kościelny planowali na czerwiec. "Gdy więc w szpitalu w Carcassonne wspólnie się modlili, wybranka policjanta nie przestawała płakać" - pisze "The Sun".

Napastnik urodzony w Maroku

Przypomnijmy, że Arnaud Beltrame został ciężko ranny w piątkowym zamachu. Do ataku terrorystycznego doszło przed południem w supermarkecie w Trebes koło Tuluzy.

d3w50yg

Napastnikiem okazał się znany służbom urodzony w Maroku 25-letni Redouane Lakdim. Według policji oraz prokuratury twierdził, że działa w imieniu tzw. Państwa Islamskiego.

Gdy na miejsce dotarły siły bezpieczeństwa, podpułkownik Beltrame zaoferował się Lakdimowi jako zakładnik, w zamian za jedną z przetrzymywanych kobiet.

Zdołał ukryć przed napastnikiem włączony telefon komórkowy, dzięki czemu ułatwił pracę antyterrorystom. Lakdim strzelił do policjanta i zadał mu kilka ciosów nożem, poważnie go raniąc. Gdy z supermarketu rozległy się odgłosy strzałów, do akcji wkroczyły elitarne jednostki.

"Francja nigdy nie zapomni jego bohaterstwa"

Terrorysta został zastrzelony przez policję, a Arnaud Beltrame, który pod koniec akcji był jedynym zakładnikiem, w stanie ciężkim trafił do szpitala. W sobotę rano francuskie MSW poinformowało, że policjant nie żyje.

"Arnaud Beltrame opuścił nas. Zginął za ojczyznę. Francja nigdy nie zapomni jego bohaterstwa, odwagi, poświęcenia" - napisał na Twitterze minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb.

W zamachu zginęły 4 osoby, a 15 zostało rannych.W niedzielę w parafii w Trebes odbędzie się msza poświęcona ofiarom.

Źródło: WP, The Sun

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3w50yg

Podziel się opinią

Share
d3w50yg
d3w50yg
Więcej tematów