Trwa ładowanie...
d4l2gbz

"Chorągiewka". Dominik Tarczyński sugeruje Tuskowi zmianę nazwiska, a potem wytacza ciężkie działa

Poseł PiS słynie z ciętego języka i zadziornych komentarzy. Teraz w ostrych słowach wypowiada się o szefie Rady Europejskiej. Sugeruje mu zmianę nazwiska na "Donald Chorągiewka", przezywa go "Cesarzem Europy" oraz obarcza winą za Brexit, politykę migracyjną i ataki terrorystyczne. Jakby tego było mało, Tarczyński twierdzi, że "Tusk podjął decyzje, które skutkowały śmiercią wielu osób".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lista zarzutów pod adresem Tuska bardzo się wydłuża
Lista zarzutów pod adresem Tuska bardzo się wydłuża (PAP)
d4l2gbz

Dominik Tarczyński od dawna budzi skrajne emocje. To on chciał się bić z Lechem Wałęsą, podobno szczekał w Sejmie, twierdził, że PO strzelała do protestujących, a ostatnio chciał przesłuchać niemiecki rząd. Teraz w niewybrednych słowach zaatakował Donalda Tuska.

"Powinien mieć zarzuty. I będzie je miał (...) Będę wnioskował, aby został rozliczony za decyzje w czasie, kiedy był premierem Polski i decyzje, które podejmuje teraz, jako "Cesarz Europy" - twierdzi Tarczyński w rozmowie z wPolityce.pl.

d4l2gbz

Poseł PiS zaczał wywiad mocno. "Jedynym programem, jaki ma Donald Tusk, to program telewizyjny - co mówią media, to mówi Donald Tusk; co prezentuje mainstream, Tusk to powtarza. Jest on tak naprawdę chorągiewką" - wyjaśnia. Tarczyński uważa, że Tusk "wygłasza te hasła, które muszą być wyrażane, aby zachować swój stołek".

"Widzi, że nie ma poparcia wśród państw europejskich i zmienia swoje zdanie. Należałoby więc zmienić i jego nazwisko na 'Donald Chorągiewka'. To postać, która przerabia swoje opinie wyłącznie na potrzeby własnego interesu" - sugeruje poseł.

Tusk ponosi odpowiedzialność za: Brexit, politykę migracyjną, Smoleńsk i ataki terrorystyczne

Z pytania na pytanie Tarczyński atakował Tuska coraz mocniej. "Widzi, że to, co mówił na temat uchodźców i programu relokacji, okazało się kompletnym fiaskiem. Sam to zresztą potwierdził. Jest przerażony tym, że będzie musiał odpowiedzieć w Polsce. W Brukseli spotka go wyłącznie krytyka, ale tutaj będzie musiał odpowiedzieć karnie" - zaznacza. I nagle dodaje: "Donald Tusk podjął decyzje, które skutkowały śmiercią wielu osób".

d4l2gbz

Przepychanki w Sejmie. Posłanka oskarża Tarczyńskiego o rękoczyny

Poseł PiS podkreślił, że szef Rady Europejskiej "ponosi konsekwencje za Brexit" i "podobnie jest w przypadku porażki polityki migracyjnej". "To osoba skompromitowana" - dorzuca i wylicza, za co będzie oskarżony. "Po pierwsze, powinien usłyszeć - i usłyszy - zarzuty za Smoleńsk. Po drugie, za ataki terrorystyczne, która są pośrednio owocem jego chorej polityki, realizowanej w interesie swojego stołka. Będę o to walczył i tak będzie. Krok po kroku, kropla drąży skałę" - kończy wywiad poseł.

"Jeśli ktoś prowadzi chorą politykę, to powinien ponieść..."

Dominik Tarczyński skomentował na Twitterze swoje słowa dotyczące Donalda Tuska. Nie odwołał zarzutów, wręcz przeciwnie. "Jeśli ktoś prowadzi chorą politykę imigracyjną która skutkuje zamachami i śmiercią wielu osób to powinien ponieść..." - napisał.

d4l2gbz

Podziel się opinią

Share
d4l2gbz
d4l2gbz