Trwa ładowanie...

Child Alert. Dawid Żukowski wciąż poszukiwany. Możliwe, że policja uruchomi specjalną procedurę, aby znaleźć chłopca

Child Alert. Dawid Żukowski z Grodziska Mazowieckiego jest wciąż poszukiwany przez policję. Niewykluczone, ze zostanie uruchomiony specjalny system, który pomoże znaleźć 5-latka. Sprawdź, jak działa Child Alert.

Child Alert. Dawid Żukowski wciąż poszukiwany. Możliwe, że policja uruchomi specjalną procedurę, aby znaleźć chłopcaŹródło: Policja
d1wdnhq
d1wdnhq

Dawid Żukowski – policja szuka 5-latka z Grodziska Mazowieckiego

Policjanci od północy szukają 5-letniego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego. W środę, 10 lipca o godzinie 17:00 ojciec dziecka zabrał chłopca z domu, po czym odjechał w nieokreślonym kierunku. Wiadomo, że mężczyzna przemieszczał się szarą Skodą Fabią o nr rejestracyjnym WGM 01K9. O godzinie 21:00 policjanci dostali zgłoszenie o jego śmierci w wyniku potrącenia na torach kolejowych. Trzy kilometry od ciała ojca Dawida znaleziono jego samochód, ale po chłopcu nie było śladu. Niezwłocznie wszczęto poszukiwania. Obecnie bierze w nich udział kilkuset policjantów z komendy miejscowej oraz z Warszawy. Wiadomo, że Dawid Żukowski ubrany był w szaroniebieską bluzę, dżinsy i niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena (Czerwona wyścigówka z bajki „Auta”).

Child Alert – możliwe, że policja użyje systemu, aby znaleźć Dawida

Child Alert to system natychmiastowego rozpowszechniania wizerunku zaginionego dziecka za pośrednictwem dostępnych mediów. Wiadomo, że koncepcja platformy jest oparta na skoordynowanym działaniu różnych instytucji (głównie mediów i policji), które dzięki szybkiej współpracy są w stanie niezwłocznie rozpowszechnić wizerunek zaginionego dziecka dużej liczbie odbiorców. Child Alert daje możliwość natychmiastowego upublicznienia określonego, dotyczącego zaginięcia komunikatu za pośrednictwem takich mediów jak internet, telewizja, radio, telefony komórkowe i nośniki reklamy zewnętrznej. Na obszarze Polski, komunikat jest rozsyłany poprzez media maksymalnie przez 12 godzin od chwili rozprowadzenia informacji o zaginionej osobie.

Aby zgłosić informację o zaginięciu dziecka lub nastolatka do systemu Child Alert, należy zadzwonić pod jeden z numerów alarmowych:
116 000 – obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej
995 – obowiązujący jedynie na terenie Polski

Prawdopodobne, że system zostanie wkrótce uruchomiony, aby pomóc w znalezieniu Dawida Żukowskiego.

d1wdnhq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wdnhq
Więcej tematów