Trwa ładowanie...
dxn16qa

Chełmek. Snop czarnego dymu nad miastem. Wybuchł pożar w dawnej gumowni

Chełmek został zasnuty czarnym dymem. W środę po południu wybuchł tam pożar w starej gumowni. Strażacy informują, że nikt nie ucierpiał. Strugę czarnego dymu widać było nawet w Oświęcimiu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chełmek. Pożar w starej gumowni ugaszono po godzinie 18
Chełmek. Pożar w starej gumowni ugaszono po godzinie 18 (Pixabay.com, Fot: CC0 Public Domain)
dxn16qa

Informację o pożarze starej gumowni w Chełmku strażacy dostali ok. godziny 16:40. Ogień miał pojawić się w jednej hali przy ul. Przemysłowej. Na miejscu pojawiło się kilka zastępów straży pożarnej. Okazało się również, że pożar objął nie jedną, a dwie hale.Ogień pochłoną w

- W tej chwili trudno powiedzieć, jaka to jest powierzchnia pożaru. Z pewnością jest to około kilkuset metrów kwadratowych. Hale miały stropy pokryte papą, co zwiększyło zadymienie - powiedział Zbigniew Jekiełek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu w rozmowie z RMF24.

Nad Chełmkiem unosił się słup czarnego dymu, który był widoczny w oddalonym o 11 km Oświęcimiu, a także w punkcie widokowym w Bielsku-Białej, czyli 40 km od Chełmka. Dym był efektem spalania papy oraz niezidentyfikowanych materiałów, które znajdowały się na terenie dawnego zakładu.

dxn16qa

Przyczyny pożaru nie są znane.

Pożar w Chełmku udało się ugasić po godzinie 18, choć akcja jego dogaszania może potrwać jeszcze kilka godzin. Nikt nie został ranny. Nie trzeba było przeprowadzać ewakuacji.

Podziel się opinią

Share

dxn16qa

dxn16qa
dxn16qa
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów