Trwa ładowanie...
d4nieqa

Chcą postawić pomnik dewastacji stoczni za rządów PO. "Nigdy więcej"

Pomnik dewastacji stoczni za rządów Platformy Obywatelskiej ma powstać na terenie odtwarzanej Stoczni Szczecińskiej - podaje "Radio Szczecin". Według prezesa Szczecińskiego Parku Przemysłowego Andrzeja Strzebońskiego monument ma być przestrogą dla kolejnych rządów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chcą postawić pomnik dewastacji stoczni za rządów PO. "Nigdy więcej"
(PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d4nieqa

- Będzie to pomnik z napisem "Nigdy więcej". Nie wolno pozbawiać człowieka szans do życia, bo prawo do pracy jest prawem do życia. Chodzi nam o to, aby ci, którzy tutaj przychodzą, zadumali się. Kiedyś zdarzyło się coś, co nie powinno zdarzyć się w cywilizowanym kraju. Można mieć różne pomysły gospodarcze, ale na pewno nie wolno niszczyć. Trzeba się trzy razy zastanowić - powiedział Strzeboński.

Pomnik będzie miał nietypową bryłę. Według doniesień medialnych zostanie złożony z ważącego kilka ton urządzenia do spawalniczego scalania płyt stalowych. Data ustawienia monumentu nie jest w tej chwili znana.

    PAP
(PAP, Fot: Marcin Bielecki)

W 2009 roku rząd kierowany przez Donalda Tuska zamknął Stocznię Szczecińską Nowa. Funkcjonujący w miejscu dawnych zakładów Szczeciński Park Technologiczny zatrudnia w tej chwili 1500 osób pracujących w 70 firmach. W tej chwili buduje się tam 10 niewielkich jednostek takich jak kutry czy paszowce. Polska Żegluga Bałtycka zamówiła w Szczecinie prom. Będzie to pierwsza od 2009 roku budowa dużej jednostki.

d4nieqa

Podziel się opinią

Share
d4nieqa
d4nieqa