Trwa ładowanie...
dry6bl0

Chajzer wspomina zapomnianą, historyczną datę. Internauci zachwyceni

Filip Chajzer opublikował tajemniczy, krótki post, w którym wspomniał datę 27 grudnia 1918 roku. Setki internautów dziękują dziennikarzowi za przypomnienia tak ważnego dla Polski wydarzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chajzer wspomina zapomnianą, historyczną datę. Internauci zachwyceni
(Facebook.com, Fot: Filip Chajzer)
dry6bl0

"27.12.1918 - Pamiętamy!" - napisał na Facebooku Filip Chajzer, przypominając internautom o wybuchu powstania wielkopolskiego. Dokładnie 99 lat temu polscy mieszkańcy poznańskiej prowincji rozpoczęli walkę o ziemie, które stracili podczas zaboru pruskiego.

Internauci publikują zdjęcia biało-czerwonych flag i dziękują Chajzerowi za pamięć. "Panie Filipie dziękujemy, to bardzo ważna data dla wszystkich Poznaniaków!" , "Dziękujemy w imieniu całego miasta!" - piszą.

Dzielą się też swoimi osobistymi historiami dotyczącymi powstania ."Mój pradziadek walczył w powstaniu wielkopolskim przez co, w 1939 roku, został z dziećmi i żoną wysiedlony z Poznania do Generalnego Gubernatorstwa. Tam podjął się walki w AK i NSZ. Pamiętajmy o Bohaterach!" - napisała pani Kasia. "Mój dziadek i stryj byli powstańcami, pamiętam i dziękuję innym, że pamiętają" - dodała pani Jola.

dry6bl0

Podziel się opinią

Share
dry6bl0
dry6bl0