Trwa ładowanie...
d3tkgrc
Cezary Tomczyk w #dzieńdobryPolsko: czy teraz marszałek Kuchciński weźmie 200 posłów PiS i przegłosują projekt Konstytucji?

Cezary Tomczyk w #dzieńdobryPolsko: czy teraz marszałek Kuchciński weźmie 200 posłów PiS i przegłosują projekt Konstytucji?

Problem polega na tym, że marszałek Marek Kuchciński przeniósł obrady (Sejmu do Sali Kolumnowej) i ogłosił przerwę, bo PiS nie miał kworum. Czy możemy sobie teraz wyobrazić sytuację, że Marszałek Sejmu zbierze się z grupą 200 posłów PiS, wezmą ze sobą czterech sekretarzy i przegłosują projekt Konstytucji? A dlaczego nie. Nie będzie kamer, nie będzie dziennikarzy. Powiedzą: było kworum, byli posłowie - mówił poseł PO Cezary Tomczyk w programie #dzieńdobryPolsko. Komentował w ten sposób sytuację w Sejmie, która wydarzyła się 16 grudnia i po której trwa tam protest opozycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3tkgrc

- Posłowie PiS i Kancelaria Sejmu nie są w stanie stwierdzić, czy np. ja głosowałem nad budżetem. Jeżeli jest jawność posiedzenia, jeżeli uznajemy, że budżet jest legalny, to niech Kancelaria Sejmu powie, czy ja brałem udział w głosowaniu, czy głosowałem za czy przeciw - mówił Tomczyk.

PO i Nowoczesna domagają się ujawnienia wideo z Sali Kolumnowej, gdzie 16 grudnia odbyło się głosowanie nad budżetem. Ustawa została przyjęta głosami posłów PiS, jednak opozycja zarzuca partii rządzącej i Marszałkowi Sejmu, że podczas głosowania nie było kworum, aby było ono ważne.

Tomczyk pytany o to, co będzie 11 stycznia (to dzień do którego ma trwać protest), odpowiedział: - My też oczekujemy, że PiS, zgodnie z tym co sam deklarował, podejmie jakiekolwiek rozmowy. Na razie widać tylko zaciśniętą pięść, a nie otwartą dłoń.

Oprac. Magdalena Wojnarowska

d3tkgrc

Podziel się opinią

Share
d3tkgrc
d3tkgrc
Więcej tematów