Trwa ładowanie...
d2pevp7

Celnicy ze Świecka ujawnili kradzione samochody

Dwa skradzione luksusowe samochody wartości ok. 300 tys. zł znaleźli celnicy w Świecku. BMW i audi były ukryte w ciężarówce - poinformował kierownik referatu operacyjnego Urzędu Celnego w Świecku. Rosjanin kierujący ciężarówką został zatrzymany do dyspozycji
prokuratury rejonowej w Słubicach.

Share
d2pevp7

Na ciężarówce znajdowało się luksusowe BMW z 2000 r. z przebiegiem 1,4 tys. km. Na przyczepie samochodu ukryte było audi A8 z tego samego roku. Oba samochody są modelami w najbogatszych wersjach. Według informacji strony niemieckiej, samochody zostały skradzione w kwietniu i w maju.

W nocy z poniedziałku na wtorek do odprawy na terminalu w Świecku zgłosił się obywatel Rosji. Poinformował, że wiezie z Niemiec do Rosji używane opony. Ciężarówka została poddana szczegółowej kontroli. Po prześwietleniu samochodu i przyczepy urządzeniem rentgenowskim celnicy znaleźli ukryte wśród opon auta.

Podobny przypadek wwozu kradzionych samochodów wśród opon celnicy ujawnili w październiku ub.r. Wtedy w ciężarówce przewożono luksusowe samochody terenowe - powiedziała Mariola Karaśkiewicz, rzeczniczka Urządu Celnego w Rzepinie. (aso)

d2pevp7

Podziel się opinią

Share
d2pevp7
d2pevp7
Więcej tematów