Trwa ładowanie...
d49xhat

CBŚP zatrzymało gang handlarzy narkotyków z Wolsztyna

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 14 osób podejrzanych o przemyt i handel środkami odurzającymi i psychotropowymi. Wszyscy są mieszkańcami Wolsztyna i okolic.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBŚP zatrzymało gang handlarzy narkotyków z Wolsztyna
(KWP w Poznaniu)
d49xhat

Rozpracowywanie grupy trwało od kilku miesięcy. Pierwszego z poejrzanych zatrzymano 6 października na przejściu granicznym w Świecku. Wkrótce zatrzymano dwie kolejne osoby podejrzane o udział w przemycie i handlu narkotykami.

Główną akcję funkcjonariusze CBŚP przeprowadzili jednak w ubiegłym tygodniu. Wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie na terenie tamtejszego powiatu zatrzymali 11 osób podejrzewanych o rozprowadzenie znacznych ilości narkotyków.

- Policjanci przeszukali wcześniej wytypowane miejsca, gdzie znaleźli szereg substancji psychotropowych i środków odurzających. Łącznie zabezpieczyli ok. 3,5 kg narkotyków, w tym kokainy, amfetaminy, marihuany i tabletek ekstazy. Podczas działań zabezpieczono także na poczet przyszłych kar pieniądze w kwocie 30 tys. zł – informuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

d49xhat

Wszyscy podejrzani to mieszkańcy Wolsztyna i okolic. Prokurator nadzorujący postępowanie przedstawił zatrzymanym osobom zarzuty m.in. z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na jego wniosek sąd wydał nakaz aresztowania 9 zatrzymanych. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci CBŚP pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań-Nowe Miasto.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d49xhat

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d49xhat

d49xhat
d49xhat
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów