Trwa ładowanie...
ycipk-3vs5j0

CBŚP zatrzymało gang handlarzy narkotyków z Wolsztyna

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 14 osób podejrzanych o przemyt i handel środkami odurzającymi i psychotropowymi. Wszyscy są mieszkańcami Wolsztyna i okolic.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBŚP zatrzymało gang handlarzy narkotyków z Wolsztyna
(KWP w Poznaniu)
ycipk-3vs5j0

Rozpracowywanie grupy trwało od kilku miesięcy. Pierwszego z poejrzanych zatrzymano 6 października na przejściu granicznym w Świecku. Wkrótce zatrzymano dwie kolejne osoby podejrzane o udział w przemycie i handlu narkotykami.

Główną akcję funkcjonariusze CBŚP przeprowadzili jednak w ubiegłym tygodniu. Wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie na terenie tamtejszego powiatu zatrzymali 11 osób podejrzewanych o rozprowadzenie znacznych ilości narkotyków.

- Policjanci przeszukali wcześniej wytypowane miejsca, gdzie znaleźli szereg substancji psychotropowych i środków odurzających. Łącznie zabezpieczyli ok. 3,5 kg narkotyków, w tym kokainy, amfetaminy, marihuany i tabletek ekstazy. Podczas działań zabezpieczono także na poczet przyszłych kar pieniądze w kwocie 30 tys. zł – informuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

ycipk-3vs5j0

Wszyscy podejrzani to mieszkańcy Wolsztyna i okolic. Prokurator nadzorujący postępowanie przedstawił zatrzymanym osobom zarzuty m.in. z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na jego wniosek sąd wydał nakaz aresztowania 9 zatrzymanych. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 12 lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci CBŚP pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań-Nowe Miasto.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

ycipk-3vs5j0
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3vs5j0

ycipk-3vs5j0
ycipk-3vs5j0