Trwa ładowanie...
d3sc9fv

CBOS: PiS wciąż na fali. To jeden z najlepszych wyników od czasu ostatnich wyborów

40 procent Polaków spośród deklarujących udział w wyborach parlamentarnych zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość, 17 procent na Platformę Obywatelską, 9 procent na Nowoczesną, a 8 procent na Kukiz'15 - wynika z najnowszego, lutowego sondażu CBOS. Szanse na wejście do Sejmu miałby także SLD (5 procent).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBOS: PiS wciąż na fali. To jeden z najlepszych wyników od czasu ostatnich wyborów
(PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d3sc9fv

Pozostałe ugrupowania nie zdołałyby wprowadzić swoich przedstawicieli do izby niższej parlamentu. 3 procent zwolenników ma wśród zdeklarowanych wyborców PSL (spadek o 2 punkty), a partia "Wolność" Janusza Korwin Mikkego oraz Partia Razem - po 2 procent sympatyków.

Od stycznia PiS przybyło zwolenników (wzrost o 3 punkty procentowe) i - jak zauważają autorzy badania - obecnie są to jedne z najlepszych notowań, jakie ugrupowanie to uzyskało od czasu ostatnich wyborów.

PO zanotowała również wzrost poparcia (o 1 punkt procent). Wynik Nowoczesnej jest dokładnie taki sam jak miesiąc temu, podobnie jak wynik Kukiz'15.

d3sc9fv

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w pierwszej dekadzie lutego, udział w nich wzięłoby 66 procent badanych, a więc dokładnie tyle samo, co miesiąc temu. Możliwość uczestniczenia w ewentualnych wyborach z góry odrzuca 19 procent (spadek o 1 punkt procentowy),15 procent (wzrost o 2 punkty) nie wie, czy wzięłaby w nich udział.

Od stycznia nie zmieniła się znacząco również grupa badanych, którzy chcieliby iść na wybory, ale nie wiedzą jeszcze, na które ugrupowanie oddaliby swój głos (12 procent - spadek o 1 punkt procentowy).

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face to face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 2-9 lutego 2017 roku na liczącej 1016 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

d3sc9fv

Podziel się opinią

Share

d3sc9fv

d3sc9fv
Więcej tematów