Trwa ładowanie...

CBA przejmuje śledztwo ws. byłej urzędniczki Ministerstwa Sprawiedliwości

Centralne Biuro Antykorupcyjne przejmuje śledztwo w sprawie byłej urzędniczki Ministerstwa Sprawiedliwości - dowiaduje się Radio ZET.

CBA przejmuje śledztwo ws. byłej urzędniczki Ministerstwa SprawiedliwościŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
d3voq3j

Marzena Kruk może usłyszeć pierwsze zarzuty w aferze reprywatyzacyjnej. Śledztwo dotyczy poświadczenia nieprawdy w oświadczeniach majątkowych. Urzędniczkę ukarało już kierownictwo resortu.

Chodzi o 38 milionów złotych, które Marzena Kruk miała zarobić na reprywatyzacji. To do niej należy m.in. część udziałów w słynnej działce pod przedwojennym adresem Chmielna 70.

Marzena Kruk z Ministerstwa Sprawiedliwości, zamieszana w aferę reprywatyzacyjną w Warszawie, podała się do dymisji, co potwierdził RDC rzecznik resortu sprawiedliwości. Sebastian Kaleta.

d3voq3j

Warszawska afera reprywatyzacyjna wybuchła po tym, jak media i ruchy miejskie ujawniły możliwe nieprawidłowości przy reprywatyzacji działki pod dawnym adresem Chmielna 70, w ścisłym centrum stolicy. Działka została zwrócona właścicielom roszczeń, mimo że jej dawny właściciel, obywatel Danii, otrzymał po wojnie odszkodowanie za jej odebranie. Pojawiły się też wątpliwości co do reprywatyzacji innych działek w mieście.

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz w związku z aferą rozwiązała stołeczne Biuro Gospodarki Nieruchomościami, zwolniła też dyscyplinarnie urzędników, którzy odpowiadali bezpośrednio za sprawę reprywatyzacji działki przy Chmielnej 70. Wczoraj prezydent stolicy odwołała wiceprezydentów: Jarosława Jóźwiaka, któremu przez pewien czas podlegało Biuro Gospodarki Nieruchomościami, oraz Jacka Wojciechowicza. Zapowiedziała jednocześnie dokładne wyjaśnienie afery, czemu służyć ma m.in. zewnętrzny audyt w ratuszu.

d3voq3j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3voq3j
Więcej tematów