Trwa ładowanie...

Były współpracownik o Kaczyńskim. "To nie idiota, ale wskrzesił Tuska"

Kiedyś był bliskim współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego, a teraz krytycznie ocenia jego działania. Antoni Mężydło, poseł PO zarzuca, że prezes PiS prowadzi do wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Podkreśla też, że swoim sprzeciwem wobec wyboru Donalda Tuska na drugą kadencję jako przewodniczącego Rady Europejskie Kaczyński "wskrzesił" go dla polskiej polityki.

Były współpracownik o Kaczyńskim. "To nie idiota, ale wskrzesił Tuska"Źródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d2xfcfy
d2xfcfy

13 marca na konferencji prasowej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapewniał, że sugestie, że PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej to "oszustwo i manipulacja".

Dawny parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości, a obecnie poseł PO Antoni Mężydło uważa jednak inaczej. W wywiadzie dla Fakt24 stwierdza, że "to są tylko słowa, a czyny Kaczyńskiego idą w kierunku wyprowadzenia Polski z Unii". Ocenia, że postawa polskiego rządu jest jeszcze bardziej radykalna niż Węgier czy Wielkiej Brytanii. Mężydło sądzi, że doprowadzi to do wyjścia Polski z Unii, a nasza sytuacja będzie jeszcze gorsza niż Londynu.

- Kaczyński nie jest idiotą, wie, że skoro blisko 80 proc. Polaków popiera UE, to on nie będzie otwarcie stawał po stronie tych 12 proc., które chcą Polexitu. Ale tak naprawdę robi wszystko, by te 12 proc. zadowolić. Pielęgnuje eurosceptyczny elektorat. Nie dopuszcza do tego, by po prawej stronie polskiej sceny politycznej powstało coś między PiS a "ścianą" – powiedział.

Mężydło dodaje, że ta taktyka zgubi prezesa PiS. Zaznacza, że w przypadku Kaczyńskiego emocje biorą górę nad rozsądkiem. Przykładem tego miało być wywołanie wojny o Tuska. - Jarosław Kaczyński wskrzesił Donalda Tuska. PiS zrobił z Tuska bohatera narodowego – mówi.

- Tak, jak wydawało się kiedyś, iż Donald Tusk po wyjeździe do Brukseli do polskiej polityki już nie wróci, tak teraz stał się naturalnym kandydatem na prezydenta. To akcja PiS do tego doprowadziła – ocenia Mężydło.

d2xfcfy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xfcfy
Więcej tematów