Trwa ładowanie...

Były polski poseł John Godson chce zostać prezydentem Nigerii

John Godson poinformował w mediach społecznościowych, że zamierza ubiegać się o fotel prezydenta Nigerii w wyborach w 2023 roku. Polskim wyborcom znany jest ze sprawowania mandatu poselskiego w latach 2010-15.
Share
Były polski poseł John Godson chce zostać prezydentem Nigerii
Były polski poseł John Godson chce zostać prezydentem NigeriiŹródło: PAP
d7b56t3

John Godson poinformował na Twitterze, że zamierza wrócić do czynnej polityki i ubiegać się o najwyższy urząd w Nigerii. "Właśnie poinformowałem że będę kandydować na urząd Prezydenta Nigeria w powszechnych wyborach 2023" - napisał były poseł.

John Godson chce zostać prezydentem Nigerii

Przygoda Johna Godsona w polskim parlamencie zaczęła się po tym, jak w 2010 roku objął mandat po Hannie Zdanowskiej, która wybrana została na urząd prezydenta Łodzi. W 2011 dostał się do Sejmu kandydując z list Platformy Obywatelskiej, z której odszedł w 2013 roku i został wiceprezesem formacji Jarosława Gowina Polska Razem. Ugrupowanie Gowina opuścił po zagłosowaniu za udzieleniem wotum zaufania dla Donalda Tuska w 2014 roku. Następnie przyłączył się do PSL, ale w wyborach do parlamentu nie zdołał uzyskać reelekcji.

d7b56t3

Po nieudanym stracie w wyborach do Sejmu w 2015 roku, Godson podjął decyzję o opuszczeniu Polski, w której spędził 20 lat. Polityk wrócił do Nigerii i osiadł na 600-hektarowym ranczu na południu kraju. Godson jest z wykształcenia rolnikiem i zajmuje się obecnie hodowlą bydła. Posiada również uprawy orzechów nerkowca, palm kokosowych i zboża.

Pedofilia w Kościele. Robert Fidura domaga się dymisji szczecińskiego hierarchy

John Godson już w tej chwili angażuje się czynnie w życie polityczne w Nigerii. Obecnie w zamieszkiwanym przez siebie mieście stoi na czele komitetu którego zadaniem jest odbudowanie gospodarki po epidemii koronawirusa. Jest również doradcą Nigeryjskiego Banku Centralnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7b56t3

Podziel się opinią

Share
d7b56t3
d7b56t3
Więcej tematów