Trwa ładowanie...
d395ldi

Były ochroniarz gangstera w BOR. Miał ochraniać Ziobrę

Były ochroniarz oszusta i handlarza bronią, Konrada D., Wojciech B., był przydzielony do ochrony ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Ochroniarza rekomendował BOR.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojciech B. miał ochraniać Zbigniewa Ziobrę
Wojciech B. miał ochraniać Zbigniewa Ziobrę (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d395ldi

Konrad D., którego zatrzymano na Ibizie w 2016 roku, jest podejrzewany o związki z francuską i rosyjską mafią, pranie pieniędzy i handel bronią z krajami objętymi międzynarodowym embargiem.

Dziennikarze z redakcji Newsweeka i TVN-u odkryli, że wśród ochroniarzy gangstera znalazł się Wojciech B., który był później rekomendowany na ochroniarza ministra sprawiedliwości. Resort zapytany o ten fakt odpowiada: "Z chwilą, gdy funkcjonariusz, o którego pyta Pan Redaktor, otrzymał zadanie ochrony Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry, Minister zwrócił się do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o opinię na jego temat. Otrzymał zapewnienie, że funkcjonariusz spełnia najwyższe kryteria bezpieczeństwa, gwarantuje w pełni profesjonalną ochronę i posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w Biurze Ochrony Rządu”.

Ministerstwo tłumaczy swój wybór tym, że Wojciech B. miał doświadczenie w ochronie przedstawicieli rządu. Miał należeć m.in. do osobistej ochrony Radosława Sikorskiego gdy był szefem MSZ. To miało zaważyć o dołączeniu B. do ochrony Ziobry.

Źródło: Newsweek

d395ldi

Podziel się opinią

Share

d395ldi

d395ldi
Więcej tematów