Trwa ładowanie...

Były minister Janusz Pałubicki poręczy osobiście ws. Józefa Piniora

• Poręczenie osobiste ws. Józefa Piniora złoży w czwartek w sądzie inny legendarny działacz "Solidarności" Janusz Pałubicki - ustaliło Radio ZET

• Adwokat Jacek Dubois: za mojego klienta poręczyli m.in. Henryk Wujec, Karol Modzelewski, Stefan Niesiołowski i Marek Borowski

Share
Były minister Janusz Pałubicki poręczy osobiście ws. Józefa Piniora
Źródło: PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk
dtv5xlj

Prokuratura wystąpiła o areszt dla podejrzanego o korupcję b. senatora Józefa Piniora, jego asystenta i jeszcze jednej osoby - poinformował naczelnik wydziału zamiejscowego PK w Poznaniu Piotr Baczyński. Pinior usłyszał dwa zarzuty, grozi mu do 8 lat więzienia.

Obecnie policjanci, działacze KOD-u i dziennikarze czekają w sądzie na doprowadzenie byłego senatora na posiedzenie ws. aresztu - informuje radio Zet. Śledztwo prowadzone jest od ponad roku.

B. senator wraz z 10 innymi osobami został zatrzymany przez CBA we wtorek rano. Jest podejrzany o przyjęcie wiosną zeszłego roku 40 tys. zł za załatwienie w instytucjach państwowych i samorządowych korzystnego rozstrzygnięcia spraw biznesmena inwestującego na Dolnym Śląsku. Śledczy zarzucają mu także przyjęcie 6 tys. zł za podjęcie się załatwienia koncesji na wydobywanie kopalin oraz powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych.

dtv5xlj

Pinior nie przyznał się do zarzutów; odmówił składania wyjaśnień. Jego adwokat Jacek Dubois powiedział, że b. senator zgadza się na podawanie w mediach swego nazwiska. Ujawnił, że za jego klienta poręczyli m.in. Henryk Wujec, Karol Modzelewski, Stefan Niesiołowski i Marek Borowski.

Prok. Baczyński w czwartek rano wyszedł do dziennikarzy i oświadczył jedynie, że prokuratura wnosi o aresztowanie Piniora, jego asystenta Jarosława W. i jeszcze jednej osoby zatrzymanej w tej sprawie przez CBA - po czym przeprosił i oddalił się z miejsca konferencji. Wrócił po kilku minutach, przeprosił za swe zachowanie i dodał, że sprawa dotyczy osoby, którą "osobiście uważa za bohatera z przeszłości naszej ojczyzny".

Janusz Pałubicki był działaczem opozycji w okresie PRL, ministrem-koordynatorem służb specjalnych w rządzie Jerzego Buzka, posłem na Sejm III kadencji.

dtv5xlj

Podziel się opinią

Share
dtv5xlj
dtv5xlj
Więcej tematów