Trwa ładowanie...

Były ksiądz i zakonnica zostali skazani za znęcanie się nad dziećmi

Na 5 lat więzienia Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim skazał byłego księdza i zakonnicę, którzy jako rodzice zastępczy znęcali się nad czworgiem dzieci. To drugi wyrok w tej sprawie, pierwszy z 2015 r. został uchylony.

Share
Były ksiądz i zakonnica zostali skazani za znęcanie się nad dziećmi
Źródło: gniezno.policja.gov.pl
d16ouqu

Były ksiądz i zakonnica z Ostrowa Wlkp. byli rodzicami zastępczymi dla czworga dzieci. Według ustaleń prokuratury, w latach 2009-2013 roku znęcali się psychicznie i fizycznie nad dziećmi. Polegało ono na biciu dzieci po głowie tłuczkiem od mięsa, przywiązywaniu do krzeseł, straszeniu wywiezieniem do lasu, krępowaniu w nocy dzieci rajstopami, żeby nie mogły się ruszać. Para głodziła także swoich podopiecznych, a także kazała im klęczeć przez wiele godzin w kącie z podniesionymi rękami.

Dzieci miały w tym czasie od 6 do 12 lat. W wyniku znęcania się, dwoje z nich ma trwałe blizny na ciele.

d16ouqu

Jak pisze RMF FM, sprawa wyszła na jaw, kiedy jedno z poszkodowanych dzieci powiedziało w szkole, że nie chce wracać do domu, gdyż boi się grożących kar. Dyrekcja placówki powiadomiła policję oraz pracowników socjalnych. Podopieczni zostali odebrani rodzicom zastępczym i oddane pod opiekę w pobliskim Kaliszu.

Znęcali się nad dziećmi. Proces trwał wiele lat

Sprawa trafiła do sądu, gdzie toczyła się za zamkniętymi drzwiami z uwagi na dobro ofiar. W 2015 r. były ksiądz i zakonnica zostali skazani na 5 lat więzienia oraz oraz 15-letni zakaz pracy z dzieci i pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Odwołali się jednak do Sądu Okręgowego w Kaliszu, który uchylił wyrok pierwszej instancji. Powodem były względy formalne.

Sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia, jednak Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. wydał identyczny wyrok jak wcześniej. Nie jest on jeszcze prawomocny.

d16ouqu

Zobacz także: Wybory 2020. Adam Bielan: Trzaskowski będzie dążył do przyśpieszonych wyborów

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d16ouqu

Podziel się opinią

Share
d16ouqu
d16ouqu
Więcej tematów