Trwa ładowanie...
ycipk-1b8w8p

Były esbek w SKW. Jego przeszłość jest dobrze znana

Od kilku miesięcy w centrali Służb Kontrwywiadu Wojskowego pracuje były pracownik Służby Bezpieczeństwa PRL. Według byłych szefów SKW niemożliwe jest, żeby nikt w służbie nie wiedział o jego przeszłości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MON nie odpowiedziało na pytania portalu o zatrudnienie byłego esbeka w SKW
MON nie odpowiedziało na pytania portalu o zatrudnienie byłego esbeka w SKW (PAP, Fot: Leszek Szymański)
ycipk-1b8w8p

Jak podaje portal tvn24.pl., pracownikiem z przeszłością w SB jest Jan Kudrelek, który pracuje w biurze prawnym SKW. Opiniuje najważniejsze problemy z zakresu prawa karnego i administracyjnego. Do służby trafia z policyjnej emerytury. MON i Jan Kudrelek nie odpowiedzieli na pytania, na jakich zasadach został zatrudniony w SKW i czy wpływ na zatrudnienie miał jakiś polityk.

Według byłych szefów SKW nie ma takiej możliwość, żeby przy zatrudnieniu Jana Kudrelka nie wiedziano o jego przeszłości. Przez lata prowadził zajęcia z prawa w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W latach 80. został absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej MSW w Legionowie.

O jego przeszłości, cytujac dokumenty z IPN, pisał i śpiewał Paweł Kukiz. Dwa lata temu na swoim profilu na Facebooku zwrócił uwagę, że ekspertem PiS-u przy nowelizacji ustawy o prokuraturze i pracach nad nowelizacją prawa karnego był Jan Kudrelek.

ycipk-1b8w8p

Zobacz też: Politycy opozcyji domagają się dymisji szefa MON, ale Antoni Macierewicz jest nie do usunięcia. Oto 7 powodów

Rozmówcy tvn24.pl wskazują, że Jan Kudrelek był współpracownikiem posła PiS Arkadiusza Mularczyka w działającej w latach 2008-2011 komisji śledczej do zbadania sprawy zarzutu nielegalnego wywierania wpływu na funkcjonariuszy policji, służb specjalnych, prokuratorów i osoby pełniące funkcje w organach wymiaru sprawiedliwości. Poseł PiS nie potwierdził współpracy z Janem Kudrelkiem i zaprzeczył, że polecił go do pracy w SKW.

ycipk-1b8w8p

Jak podkreśla portal tvn24.pl, po jego zatrudnieniu w SKW dokumenty na temat Jana Kudrelka z IPN i Zakładu Emerytalno-Rentowego MSW przejęło MON. Zgodnie z przepisami miałby obniżoną emeryturę, ale bez dokumentów w IPN nie można tego zrobić. Po roku pracy w SKW będzie mu przysługiwało ponownie naliczanie emerytury.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1b8w8p

ycipk-1b8w8p
ycipk-1b8w8p