Trwa ładowanie...
d487174

Były ambasador RP w Tokio oskarża MSZ. Mówi o skandalicznym zachowaniu dyrektora generalnego

Były ambasador RP w Tokio Jacek Izydorczyk skierował do prokuratury i Najwyższej Izby Kontroli zawiadomienie ws. działania najważniejszych urzędników w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były ambasador RP w Tokio Jacek Izydorczyk
Były ambasador RP w Tokio Jacek Izydorczyk (East News)
d487174

Jak informuje Onet, Jacek Izydorczyk zarzuca urzędnikom "przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków, poświadczenie nieprawdy, przeciwko ochronie informacji, tworzenia fałszywych dowodów oraz pomówień".

Zawiadomienie skierowane jest do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, a także do Najwyższej Izby Kontroli.

Szczególnie mocno Izydorczyk uderza w dyrektora generalnego Andrzeja Papierza. To on doprowadził do odwołania Izydorczyka z placówki w Tokio w zeszłym roku. Były ambasador przekonuje, że Papierz wielokrotnie złamał prawo, a podczas oficjalnej wizyty w świątyni w Kamakurze w Japonii zachowywał się obscenicznie i obraźliwie wobec Japończyków.

d487174

- Papierz podszedł do kadzi z wodą i zaczął symulować, że obmywa sobie genitalia. Radośnie przy tym rechotał. Towarzyszący mu ludzie z MSZ też się świetnie bawili - mówi Izydorczyk w rozmowie z Onetem.

Andrzej Papierz pełni stanowisko dyrektora generalnego Służby Zagranicznej od października 2018 roku. Podczas ogłoszenia jego nominacji, PAP informował że miał to być początek przyspieszenia zmian kadrowych i instytucjonalnych w MSZ.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d487174

Zobacz też: Sondaż. "Bardzo ciekawa druga tura"

d487174

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d487174

d487174
Więcej tematów