Trwa ładowanie...

Byli premierzy żegnają Jana Olszewskiego. "Aż trudno znaleźć słowa"

- Z prawdziwym żalem przyjąłem informację o jego śmierci. To człowiek, który zapisał się bardzo dobrze w historii Polski - powiedział Wirtualnej Polsce Leszek Miller. Jan Olszewski zmarł w wieku 88 lat. Odszedł po długiej i ciężkiej walce z chorobą.

Byli premierzy żegnają Jana Olszewskiego. "Aż trudno znaleźć słowa"Źródło: PAP
d185tck

Były premier Polski Jan Olszewski nie żyje. Odszedł późnym wieczorem w czwartek w szpitalu w Warszawie, gdzie przebywał od kilku dni. Miał 88 lat.

- Jest nam wszystkim bardzo przykro z tego powodu. Przekazuję najszczersze kondolencje jego rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom - powiedział nam Leszek Miller. Podkreślił, że odszedł człowiek, który bardzo dobrze zapisał się w historii Polski.

- Aż trudno znaleźć słowa na taką wiadomość - dodał były premier.

- To był dla mnie człowiek-symbol. Traktowałem go jak człowieka niepodległościowej lewicy, a nie prawicy - mówił z kolei Kazimierz Marcinkiewicz, wspominając Jana Olszewskiego.

d185tck

Były premier mówił, że Olszewski był z pewnością człowiekiem niezmiernie kochającym Polskę, zaangażowanym w sprawy kraju. - Straciliśmy kogoś, kto potrafił opisać tę naszą rzeczywistość czasami bardzo celnie - dodał.

"Zmarł Premier Jan Olszewski. Wielki patriota. Wiernie służył Polsce i Polakom. Zawsze bronił polskich spraw. Wspaniały człowiek. Zawsze po stronie najsłabszych, krzywdzonych, zwykłych ludzi. Cześć Jego pamięci. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie" - napisała na swoim profilu n afacebooku Beata Szydło.

"Smutna wiadomość nadeszła z Warszawy: premier Jan Olszewski nie żyje. Odważny obrońca w procesach politycznych, uczestnik Solidarności, dobry człowiek. Niech spoczywa w pokoju" - napisał z kolei Donald Tusk.

Jan Olszewski poważne kłopoty ze zdrowiem miał już od 2011 roku, gdy doznał udaru mózgu. Proces logicznego myślenia nie został wtedy zaburzony, ale od tamtej pory miał wyraźne problemy z mówieniem. Do końca jednak był aktywny.

d185tck
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d185tck
Więcej tematów