Trwa ładowanie...
d2atram
pis

Była "aniołkiem Kaczyńskiego" i pracowała u Dudy. Teraz Magdalena Żuraw jest redaktorką w Polskiej Agencji Prasowej

Polska Agencja Prasowa to jeden z najważniejszych elementów systemu medialnego w kraju - na jej depeszach i relacjach opierają swoją pracę niemal wszystkie redakcje. Od niedawna pracuje tam Magdalena Żuraw, była kandydatka PiS do Sejmu, zwana "aniołkiem Kaczyńskiego". Rozgłos przyniosło jej namawianie do spalenia tęczy na placu Zbawiciela.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kandydatki PiS w wyborach w 2011 r., Magdalena Żuraw pierwsza z prawej
Kandydatki PiS w wyborach w 2011 r., Magdalena Żuraw pierwsza z prawej (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d2atram

Była kandydatka PiS do Sejmu pracuje w Polskiej Agencji Prasowej. "W odpowiedzi na Pańskie pytania informujemy, że Pani Redaktor Magdalena Żuraw jest aktualnie zatrudniona w Polskiej Agencji Prasowej na stanowisku zgodnym z jej kompetencjami oraz doświadczeniem zawodowym" - poinformowała Wirtualną Polskę Polska Agencja Prasowa.

Pytaliśmy również, czym dokładnie zajmuje się była kandydatka PiS, jakie kompetencje zdecydowały o jej zatrudnieniu i czy jej kariera polityczna nie była przeszkodą. "Udostępnienie pozostałych informacji, o które Pan się zwrócił naruszałoby jej prawo do prywatności oraz ustawę o ochronie danych osobowych" - poinformowała Agencja.

Wcześniej Magdalena Żuraw pracowała w Kancelarii Prezydenta, gdzie zajmowała się obsługą mediów społecznościowych, może więc w PAP zajmuje się tym obszarem. Relacjonując na Twitterze wywiad Andrzeja Dudy błędnie podała informację, że prezydent miał opowiedzieć się za zmianą nazwy lotniska w Gdańsku (środowisko PiS chce odebrać Lechowi Wałęsie patronat). W dobie, gdy wielu internautów opiera się tylko na cytatach z Twittera, na prezydenta spadła fala krytyki.

d2atram

Wcześniej o Żuraw było głośno z powodu jej wpisu na Twitterze. "Stawiam najlepszą szkocką whisky każdemu, kto podpali komunistyczną tęczę na placu Zbawiciela!" - pisała w sierpniu 2014 roku. Sprawa trafiła nawet do prokuratury.

W 2011 roku Magdalena Żuraw była kandydatką Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych - startowała z 4 miejsca z Bydgoszczy. Razem z kilkoma działaczkami tworzyła grupę nazywaną "aniołkami Kaczyńskiego".

Prezesem Polskiej Agencji Prasowej jest Artur Dmochowski, który do Agencji trafił wprost z gabinetu rzecznika Witolda Waszczykowskiego. Z kolei w radzie nadzorczej spółki od niedawna zasiada Maciej Świrski, o którym obszernie pisaliśmy tutaj. Zatrudnienie Magdaleny Żuraw to więc tylko wierzchołek góry.

Próbowaliśmy się skontaktować z Magdaleną Żuraw, ale nie odbierała telefonu i nie odpisała na SMSa.

d2atram

Podziel się opinią

Share

d2atram

d2atram
Więcej tematów