Trwa ładowanie...

Bydgoszcz. Sprawą brutalnego gwałtu wobec sędzi zajmie się Izba Dyscyplinarna

Bydgoszcz. 25 maja Izba Dyscyplinarna SN zajmie się sprawą sędziego, który miał dopuścić się brutalnego gwałtu wobec sędzi. Wcześniej łączyły ich relacje prywatne. Za taki czyn grozi podejrzanemu 12 lat więzienia.

Bydgoszcz. Sprawą brutalnego gwałtu wobec sędzi zajmie się Izba DyscyplinarnaŹródło: Filip Blazejowski / Gazeta Polska / Forum
d44n2j9

Bydgoszcz. Jeden z bydgoskich sędziów miał dopuścić się gwałtu wobec sędzi, z którą wcześniej łączyły go relacje prywatne. Do przestępstwa miało dojść w czerwcu 2019 roku. Chodzi o pracowników z Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. O sprawie jako pierwszy informował portal TVP Bydgoszcz.

W kwietniu Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej złożył wniosek do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego wniosek o uchylenie immunitetu sędziemu. Zawnioskowano także o jego aresztowanie. - Co do zasady takie postępowania prowadzone są przez wydział spraw wewnętrznych Prokuratury Krajowej - tłumaczyła w "Gazecie Wyborczej" Agnieszka Adamska-Okońska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Podano datę rozpatrzenia sprawy. "Brutalne zdarzenie"

Sędzia może być zatrzymany i odpowiadać za przestępstwo dopiero wówczas, gdy straci immunitet. W tej chwili nie jest formalnie osobą podejrzaną. Nie postawiono mu żadnych zarzutów.

d44n2j9

Jak informował wcześniej "Fakt", zawiadomienie o gwałcie złożyła sama pokrzywdzona. Prokurator Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej zaznaczyła, że to było brutalne zdarzenie i nie będzie ujawniać szczegółów.

- Na 25 maja wyznaczono rozpatrzenie sprawy - powiedział w rozmowie z portalem TVP3 Bydgoszcz Piotr Falkowski, rzecznik Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Zobacz też: Jest reakcja na słowa Piotra Glińskiego o narzekaniu na sytuację finansową

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44n2j9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44n2j9
Więcej tematów