Trwa ładowanie...
d3brrzy

Bydgoszcz. Sprawą brutalnego gwałtu wobec sędzi zajmie się Izba Dyscyplinarna

Bydgoszcz. 25 maja Izba Dyscyplinarna SN zajmie się sprawą sędziego, który miał dopuścić się brutalnego gwałtu wobec sędzi. Wcześniej łączyły ich relacje prywatne. Za taki czyn grozi podejrzanemu 12 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Izba Dyscyplinarna SN zajmie się sprawą. Wyznaczono datę
Izba Dyscyplinarna SN zajmie się sprawą. Wyznaczono datę (Filip Blazejowski / Gazeta Polska / Forum)
d3brrzy

Bydgoszcz. Jeden z bydgoskich sędziów miał dopuścić się gwałtu wobec sędzi, z którą wcześniej łączyły go relacje prywatne. Do przestępstwa miało dojść w czerwcu 2019 roku. Chodzi o pracowników z Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. O sprawie jako pierwszy informował portal TVP Bydgoszcz.

W kwietniu Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej złożył wniosek do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego wniosek o uchylenie immunitetu sędziemu. Zawnioskowano także o jego aresztowanie. - Co do zasady takie postępowania prowadzone są przez wydział spraw wewnętrznych Prokuratury Krajowej - tłumaczyła w "Gazecie Wyborczej" Agnieszka Adamska-Okońska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Podano datę rozpatrzenia sprawy. "Brutalne zdarzenie"

Sędzia może być zatrzymany i odpowiadać za przestępstwo dopiero wówczas, gdy straci immunitet. W tej chwili nie jest formalnie osobą podejrzaną. Nie postawiono mu żadnych zarzutów.

d3brrzy

Jak informował wcześniej "Fakt", zawiadomienie o gwałcie złożyła sama pokrzywdzona. Prokurator Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej zaznaczyła, że to było brutalne zdarzenie i nie będzie ujawniać szczegółów.

- Na 25 maja wyznaczono rozpatrzenie sprawy - powiedział w rozmowie z portalem TVP3 Bydgoszcz Piotr Falkowski, rzecznik Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Zobacz też: Jest reakcja na słowa Piotra Glińskiego o narzekaniu na sytuację finansową

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3brrzy

Podziel się opinią

Share

d3brrzy

d3brrzy
Więcej tematów