Trwa ładowanie...
d2cgv2f
bush
15-10-2004 19:15

Bush i Kerry prowadzą kampanię w stanach niezdecydowanych

Prezydent George Bush i kandydat
Demokratów na prezydenta, senator John Kerry, zabiegali o
głosy w Wisconsin - jednym z kilkunastu stanów wahających się
jeszcze, za kim się opowiedzieć w listopadowych wyborach.

d2cgv2f
d2cgv2f

W mieście Milwaukee senator krytykował Busha za sytuację gospodarki; przypominał, że za jego rządów nadwyżka budżetowa przekształciła się w rekordowy deficyt i ubyło miejsc pracy. Obiecywał też, że jeśli wygra wybory, zapewni wzrost zatrudnienia.

Prezydent miał cztery lata, żeby coś zrobić, aby stworzyć gospodarkę, w której ciężko pracujący Amerykanie mogą spełnić swe marzenia. Problem polega na tym, że ten prezydent po prostu nie rozumie, co się stało z naszą gospodarką - powiedział Kerry.

W Wisconsin stopa bezrobocia jest niższa niż średnia w kraju. W wyborach w 2000 r. wygrał tam demokratyczny kandydat Al Gore. Obecnie sondaże wskazują na lekką przewagę Busha.

Bush wcześniej odwiedził Iowa, inny stan uważany za języczek u wagi w wyborach. Jak zwykle, starał się tam przedstawić Kerry'ego jako lewicowca, który w Senacie głosował za licznymi podwyżkami podatków.

d2cgv2f

Senator może uciekać (w domyśle: od swego dorobku legislacyjnego), ale się (z nim) nie ukryje - powtarzał. Prezydent zapożyczył tę znaną Amerykanom frazę od bokserskiego mistrza świata w wadze ciężkiej Joe Louisa.

W odpowiedzi Kerry zaczął używać przeciwko Bushowi powiedzonka innego słynnego boksera, Muhammada Alego, który w pojedynku z George'em Foremanem, gdy ten zadawał mu niecelne ciosy, drażnił swego przeciwnika mówiąc: George, to wszystko, co masz?

Według sondaży obaj politycy idą w sondażach mniej więcej łeb w łeb, chociaż najnowszy sondaż agencji Reutera wskazuje na 5-punktową przewagę prezydenta.

d2cgv2f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cgv2f
Więcej tematów