Trwa ładowanie...
doi9yp3

Burzliwa sesja rzeszowskich radnych ws. promocji LGBT. "Atak na rodziny i niewinność dzieci"

Rzeszowscy radni PiS chcieli przyjęcia oświadczenia ws. sprzeciwienia się promocji ideologii LGBT. To efekt planowanego w mieście Marszu Równości, którego zakazał prezydent Tadeusz Ferenc. Uchwała nie została jednak podjęta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd odwołał decyzję prezydenta Rzeszowa ws. zakazu Marszu Równości
Sąd odwołał decyzję prezydenta Rzeszowa ws. zakazu Marszu Równości (PAP, Fot: Adam Warżawa)
doi9yp3

Marsz Równości w Rzeszowie planowany jest na 22 czerwca. Na jego organizację nie zgodził się prezydent miasta Tadeusz Ferenc. Odwołanie od tej decyzji złożyli jednak inicjatorzy pochodu i Rzecznik Praw Obywatelskich. Sąd przyznał im rację. Włodarze Rzeszowa zapowiedzieli, że nie złożą apelacji. Na sesję rady miasta klub PiS przygotował uchwałę sprzeciwiającą się promocji ideologii LGBT.

- Chcemy przyjąć krytyczne stanowisko. To odpowiedź na zagrożenia dla społeczeństwa i naszej kultury - mówił przewodniczący klubu radnych PiS Marcin Fijołek, cytowany przez nowiny24.pl. - Jest więcej rozwodów, obserwujemy malejącą dzietność, osłabianie więzi. Chcemy dołożyć promowanie ideologii LGBT. To atak na rodziny i niewinność naszych dzieci. Nie ma zgody na takie eksperymentowanie - dodał jego klubowy kolega Grzegorz Koryl.

doi9yp3

Wiesław Buż z Rozwoju Rzeszowa zapewniał, że uchwała zawiera nieprawdziwe treści i nie można oszukiwać wyborców. - Organizatorzy nie wywołują ekscesów zagrażających pokojowi i bezpieczeństwu - przekonywał. Przemówienie kolejnego radnego przewał jeden z mieszkańców, którego musiała usunąć straż miejska.

Duże emocje wzbudził też wniosek zamknięcie listy mówców, a potem propozycja przerwy. Ostatecznie uchwała nie została przyjęta. Poparło ją 7 radnych PiS, 4 wstrzymało się od głosu, a 9 było przeciw.

Źródło: nowiny24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

doi9yp3

Podziel się opinią

Share

doi9yp3

doi9yp3
Więcej tematów